Hlavní navigace

Galaxie sport slaví 6. narozeniny!

[Tisková zpráva] V úterý 1. dubna 2008 oslaví sportovní program Galaxie sport 6. výročí vysílání. V posledních týdnech prošel tento jedinečný sportovní program velkými změnami v technické, personální i programové struktuře a další výrazné změny chystá stanice provést v srpnu.

Sdílet

Praha 31. března 2008 – Sportovní kanál Galaxie sport oslaví zítra, 1. dubna 2008, již šesté narozeniny. Od roku 2002, kdy začal vysílat ze studia v Hradci Králové, se mnohé změnilo. Galaxie sport se v únoru přestěhovala do nových prostor news centra TV Nova v Praze na Barrandově. Vysílaní je v současné době odbavováno špičkovou HD technologií. Tím se výrazně zlepšila obrazová kvalita, navíc je možné v blízké budoucnosti vysílat program také v HD formátu. Datový tok vysílání byl zvýšen na konstantní hodnotu 5Mb/s. Od 1. května 2008 začne Galaxie sport vysílat v plnohodnotném čtyřkanálovém audio formátu (2× stereo čeština + originální komentář). Po odchodu Ing. Jiřího Hojgra z funkce ředitele a jednatele společnosti byl řízením kanálu pověřen dosavadní programový ředitel Marek Kindernay. Na uvolněné místo jednatele byla jmenována JUDr. Alice Vrbská.

Co se týká diváků, Galaxii sport se podařilo na začátku roku 2008 opět zvýšit počet předplatitelů. V současné době má tento sportovní program předplaceno více než 1 500 000 domác­ností v ČR a SR! To znamená, že Galaxii sport má možnost sledovat více než 4 000 000 diváků.

Zvýšil se rovněž počet odvysílaných přímých přenosů. V roce 2007 Galaxie sport odvysílala celkem 973 přímých přenosů, což v součtu představovalo celých 1 842 hodin živého vysílání. V tomto trendu bude Galaxie sport pokračovat i v následujícím období.

Galaxie sport připravuje pro své diváky celou řadu novinek. Podařilo se uzavřít nové smluvní kontrakty až do roku 2010 na klíčové sportovní soutěže jako je NHL, Premier League, NBA, ATP Masters, MLB a NFL. V rámci 6. výročí vysílání připravila Galaxie sport pro diváky bohatou nabídku přenosů celé řady sportovních odvětví. Zcela novou soutěží, která se objeví na obrazovkách, je prestižní anglický fotbalový pohár FA CUP. Tento exkluzivní kontrakt uzavřela Galaxie sport až do roku 2012. Fotbaloví fanoušci se mohou těšit na 60 přímých přenosů ročně včetně Superpoháru a 21 zápasů anglické fotbalové reprezentace.

Samozřejmě na Galaxii sport nebudou chybět další oblíbené pořady, jako jsou přímé přenosy kvalifikace Formule 1 a záznamy všech velkých cen F1, přímé přenosy MS v motokrosu, kompletní seriál zámořské formulové série Indy Car Series, nový ročník LeMans Series, na motokrosové freestyle série RedBull X-Fighters, kompletní seriál prestižních turnajů ATP Masters včetně Turnaje mistrů, 10 vybraných golfových turnajů PGA Tour a Euro PGA, přímé přenosy z evropského šampionátu beachvolejbalu, basketbalové WNBA, ze světového boxu a další.

V srpnu se navíc diváci Galaxie sport dočkají dalších velkých změn. Připravujeme celou řadu překvapení zahrnující zcela novou grafickou podobu kanálu a další novinky a vylepšení.