Hlavní navigace

Garmin a ASUS uzavírají strategické partnerství

[Tisková zpráva] Obě firmy chtějí vytvořit společnou řadu mobilních telefonů s navigací (LBS) nesoucí označení Garmin-Asus

Sdílet

Praha 9. února 2009 – ASUSTeK Computer Inc. (ASUS), přední dodavatel kompletních 3C řešení, a společnost Garmin Ltd. (NASDAQ: GRMN) oznámily strategické partnerství, které pomůže oběma firmám dosáhnout výrazně vyšší odbornosti při návrhu, produkci a distribuci společných mobilních telefonů vybavených navigací. Společnosti Garmin a ASUS již zahájily společný vývoj různorodých produktových řad mobilních telefonů, které budou známé pod označením Garmin-Asus nüvifone Series.

„Věříme, že tato multifunkční zařízení jsou velkou příležitostí,“ uvádí Dr. Min Kao, předseda a CEO společnosti Garmin Ltd. „Toto partnerství skýtá řadu výhod pro obě společnosti, neboť nám dovoluje kombinovat naše zdroje a vybudovat silnou a stabilní základnu, pomocí které budeme inovovat a představovat světu přínosy plynoucí z využívání mobilních telefonů s navigací. Již déle než rok spolupracujeme se společností ASUS na prvním nüvifone, jehož vývoj byl oznámen v roce 2008 na bázi ODM (Original Design Manufacturer) vztahu. Na základě této zkušenosti jsme došli k závěru, že spoluprací a vzájemnou kombinací našich domovských průmyslových oblastí, ve kterých jsme dosáhli velmi vysoké odbornosti, budeme moci významně rozšířit své produktové řady, ale navíc ještě zkrátit dobu potřebnou k vývoji produktů. Jsme přesvědčeni, že tímto strategickým partnerstvím se dostáváme na jedinečnou pozici, ze které můžeme poskytovat jedinečné komplexní mobilní GPS zařízení na světě.“

„Toto spojenectví umožní společnostem ASUS a Garmin dokonale kombinovat silné stránky každé z nich a nabídnout tak nejvýše postavené mobilní telefony na trhu, charakteristické vynikajícím provedením, designem i kvalitou. ASUS a Garmin věří, že neustálé investice do výzkumu a vývoje budou mít za následek objevení špičkových inovací, které najdou využití jak u obyčejných lidí, tak velkých podniků,” říká Jonney Shih, předseda společnosti ASUSTeK Computer Inc. „Díky našemu spojenectví budou obě firmy pokračovat v inovacích, které usnadňují život. Naše technologie budou navrhovány tak, aby uspokojily všechny naše zákazníky. Jsme si jisti, že všechna zařízení bude možné použít k práci či komunikaci nejen „kdykoliv a kdekoliv“, ale v reálném čase a na reálných místech, a stejně tak jsme přesvědčeni, že nové produkty řady nüvifone dosáhnou tohoto vytýčeného cíle.“

Všechna zařízení Garmin-Asus nüvifone navazují na vizi původních produktů nüvifone a stanou se ztělesněním LBS zařízení, která budou mít vynikající funkce pro připojení, komunikaci i navigaci. Původní Garmin nüvifone, který byl ohlášen v roce 2008, bude přejmenován na Garmin-Asus nüvifone G60. Uvedení prvních kusů telefonů Garmin-Asus nüvifone G60 je plánováno na první polovinu roku 2009.

Navigace (LBS) je klíčovou funkcí telefonů řady Garmin-Asus nüvifone, které nabídnou přesně tutéž všestrannou, hlasem ovládanou navigaci, kterou znají uživatelé z přenosných navigačních zařízení (PND – Portable navigation device) Garmin vyšší třídy. Nové telefony s navigací mají již předem nahrané mapy s milióny zájmových bodů, které umožní řidičům rychle a snadno najít konkrétní ulici nebo restauraci, či vyhledávat různé destinace dle kategorií. Kromě toho nüvifone nabízí rychlý přístup k on-line zájmovým bodům pomocí internetového místního vyhledávání. Nüvifone využívá možností celosvětové sítě, přičemž informace o místních obchodnících a zajímavostech jsou průběžně aktualizovány. Nový nüvifone je také vybaven funkcí Ciao – aplikací sociální sítě, která překlenuje propast mezi roztříštěnými sociálními sítěmi a perfektně je spojuje do jediného zařízení.

Obě společnosti předvedou několik modelů mobilních telefonů Garmin-Asus na stánku Garmin-Asus (7C37, hala 7) u příležitosti obchodní přehlídky Mobile World Congress ve španělské Barceloně, která se uskuteční v termínu od 16. do 19. února 2009. Novináři mohou kontaktovat tiskové centrum obou subjektů a dohodnout se na živém předvedení nebo rozhovorech. Další informace jsou dostupné na internetové adrese www.GarminAsus.com.

O společnosti Garmin a ASUS
Společnost Garmin je celosvětovým leaderem v oblasti satelitní navigace a za svou existenci již prodala skoro 50 miliónů svých zařízení. Společnost Garmin, která právě nyní slaví 20. výročí svého založení, se stala průkopníkem v oblasti navigačních a komunikačních zařízení, která usnadňují lidem život. Významný tržní podíl společnosti Garmin v GPS průmyslu nemá obdoby, a to právě díky neustálému vývoji a inovaci produktů a zaujetí předních pozic na všech dílčích trzích, na nichž působí, včetně automobilového průmyslu, letectví, námořní dopravy, fitness, venkovní rekreace a bezdrátových aplikací. Společnost Garmin se stala v roce 2007 dodavatelem mobilních navigačních zařízení číslo jedna, poté, co své dodávky oproti roku 2006 zvýšila více než dvojnásobně a také zvýšila svůj tržní podíl. Jak vyplývá z průzkumu Canalys – přední společnosti zabývající se analýzou trhu nezávislých technologií – měla společnost Garmin ve třetím čtvrtletí roku 2008 podíl 35 % na celosvětovém trhu s navigačními zařízeními, přičemž její podíl na americkém trhu činil 50 % a na evropském trhu pak 20 %.

Společnost Garmin je v oblasti mobilních telefonů s navigací na vrcholu a na trh s mobilními telefony již uvedla několik produktů, mezi jinými například přenosnou navigaci Garmin Mobile nebo palubní navigaci Garmin Mobile XT. Přenosná navigace Garmin Mobile byla poprvé představena v roce 2005 a zároveň byla první serverově založenou navigací, která vizuálně znázorňovala a neustále aktualizovala pozici uživatele na podrobné pohybující se mapě. Mezi navigační aplikace, kterými jsou tato zařízení vybavena, patří také přístup k dynamickému obsahu týkajícího se hlášení o dopravě, cen pohonných hmot, letových řádů a informací o počasí. Přenosné a palubní navigace od společnosti Garmin jsou využívány mnoha výrobci mobilních telefonů a síťovými operátory a v současné době jsou dostupné u více než 500 různých modelů mobilních telefonů.

Společnost ASUS je předním představitelem moderních technologií v IT průmyslu a nabízí kompletní řadu produktů výpočetní techniky včetně PC komponent, notebooků, stolních počítačů, smartphonů, PDA telefonů, výrobků pro širokopásmovou komunikaci, LCD monitorů a bezdrátových zařízení. Společnost ASUS se zapsala do povědomí uživatelů na celém světě díky Eee PC – výjimečně mobilnímu osobnímu počítači oblíbenému zejména proto, že je velmi lehký a snadno se používá. V roce 2007 byl každý třetí stolní počítač vybaven základní deskou od společnosti ASUS a za posledních osm čtvrtletí rostl prodej notebooků této značky nejrychleji na trhu a zasloužil se o dosažení páté příčky v prodejnosti ve třetím čtvrtletí roku 2008. Výnosy společnosti ASUS za rok 2008 dosáhly částky 8,2 miliard amerických dolarů. Díky plnění svého závazku vyvíjet a poskytovat inovativní a kvalitní produkty získala společnost ASUS celou řadu mezinárodních ocenění. Kromě jiného společnost ASUS již jedenáct let nepřetržitě figuruje v přehledu nejúspěšnějších světových společností časopisu Business Week „Info Tech 100“, kde se v roce 2008 umístila na deváté příčce. Společnost ASUS získala titul jedničky v roční ligové tabulce 10 nejlepších tchaj-wanských značek (Taiwan Top 10 Global Brands) v kategorii IT hardware, a to s hodnotou značky ohromných 1, 324 miliard USD.

Společnost ASUS je neustále rostoucím představitelem v oblasti návrhu, výroby a distribuce mobilních telefonů a je majitelem exkluzivních práv duševního vlastnictví stěžejních 3G technologií. Tyto 3G technologie dláždí cestu pro příchod 4G v blízké budoucnosti. Díky více než 800 členů špičkového týmu pro výzkum a vývoj nových technologií a rozvoj obchodu věnovanému smartphonům společnost ASUS ve spolupráci s hlavními operátory, jako je například Vodafone, O2, Orange nebo TIM, úspěšně zavedla své telefony do 20 zemí. Věhlas společnosti ASUS v telekomunikačním průmyslu znatelně roste již od roku 2001, kdy byl představen první PDA telefon a dále pak od roku 2004 s příchodem mobilních telefonů této značky. V současné době je společnost ASUS uznávána jako jedna ze tří nejdůležitějších značek Windows Mobile v Rusku a Východní Evropě. Díky elegantnímu a stylovému provedení a špičkovému uživatelskému rozhraní splnily telefony od společnosti ASUS přísné podmínky na design a zvítězily v soutěžích Japanese G-Mark Design a German iF Awards – které upevnily přední postavení společnosti ASUS jako průkopníka v oblasti designu a konstrukce mobilních telefonů.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).