Hlavní navigace

Garmin-Asus M10 přichází na český trh

[Tisková zpráva] Garmin-Asus, výsledek partnerství společností Garmin Ltd. a ASUSTeK Computer Inc., představil nový telefon Garmin-Asus M10, plně dotykový všestranný smartphone, vybavený nejnovějším operačním systémem Windows Mobile od společnosti Microsoft a osobní navigací Garmin. M10 bude na českém trhu k dostání od začátku dubna 2010 prostřednictvím lokálních distributorů a prodejců.

Sdílet

Smartphone s dotykovým ovládáním
Garmin-Asus M10 disponuje 3,5" WVGA displejem a uživatelským rozhraním, které lze pohodlně ovládat pomocí prstů. Funkce billboard přehledně zobrazuje nejdůležitější informace na displeji zařízení a intuitivní 3D správce úloh zase umožňuje snadno přepínat mezi spuštěnými aplikacemi. Rychlé a pohodlné psaní zajišťuje kompletní softwarová QWERTY klávesnice. O rychlou odezvu a plynulou navigaci se stará procesor o frekvenci 600 MHz, operační paměť RAM a vnitřní paměť ROM, každá s kapacitou 512 MB, zatímco 4GB flash paměť poskytuje dostatek prostoru pro multimédia a ostatní data. Kapacitu je dále možné rozšířit prostřednictvím paměťové karty microSD. Bezdrátová připojení HSDPA a Wi-Fi (802.11 b/g) zajišťují rychlé odesílání i přijímání zpráv. M10 lze navíc bezdrátově synchronizovat s podnikovým systémem, takže všechny kontakty a e-maily budou neustále zálohovány.

M10 je vybaven nejnovější verzí operačního systému Windows Mobile. Ten obsahuje vylepšení, která usnadní uživatelům práci a současně jim zajistí přístup ke službě Windows Marketplace, nabízející ke stažení nepřeberné množství aplikací. „Windows Phone umožňuje plynule přecházet mezi prací a zábavou. Nabízí totiž nejrůznější aplikace a služby,“ popisuje Andy Lees, viceprezident Mobile Communication Business společnosti Microsoft.

Navigace „Click and Go“
Garmin-Asus M10 obsahuje již v základním balení předinstalované mapy 43 evropských zemí a miliony bodů zájmu. Poskytuje zároveň nejkvalitnější služby založené na pozici, jaké jsou na telefonech s Windows Mobile momentálně dostupné. Navigační funkce jsou propojeny s aplikacemi jako kalendář, kontakty, e-mail, internetový prohlížeč a programy pro textovou komunikaci. Komplexní integrace navigačních funkcí do těchto aplikací zaručuje intuitivní a plynulé navádění.

M10 nabízí stejně pokročilé navigační funkce a disponuje stejným hardwarovým vybavením jako špičková zařízení Garmin nüvi 1470. Zákazník si může vybrat, zda zakoupí produkt v plném balení, případně dá přednost nižší ceně bez autopříslušenství, které si může dokoupit později.

Připraven na sociální sítě a online služby
Garmin-Asus M10 se může pochlubit celou řadou aplikací podporujících sociální sítě, jako je například Facebook nebo webová fotoalba Picasa. Kromě toho tento smartphone v reálném čase zobrazuje informace o souvisejících službách* – předpověď počasí, bezpečnostní kamery, dopravní situace, informace o letech nebo ceny pohonných hmot. Přístroj je navíc vybaven kvalitním 5 Mpx fotoaparátem, který fotografiím automaticky přiřazuje zeměpisné souřadnice (geotagging), takže uživatelé vždy přesně vědí, na kterém místě konkrétní snímek pořídili, a jednoduše jej mohou sdílet prostřednictvím sítí Facebook nebo Picasa. Nechybí ani klasický 3.5mm audio jack pro připojení jakýchkoli sluchátek.

„Garmin-Asus M10 je naší reakcí na poptávku uživatelů po vyváženém zařízení pro práci i běžný život. M10 využívá operační systém Windows Mobile, a proto je vhodným smartphonem pro obchodní prostředí. V osobním životě uživatelé ocení zejména chytrou navigaci, komplexní funkce pro sociální sítě a on-line služby,“ říká Benson Lin, viceprezident a generální ředitel Personal Mobile Devices Business Unit, Handheld Business Group společnosti ASUS.

„Garmin-Asus M10 je velmi výkonný přístroj, který vám ušetří spoustu času. Jde o univerzální zařízení, které nabízí většinu funkcí, jimiž disponují mobilní telefon, notebook, PND nebo digitální fotoaparát,“ dodává Cliff Pemble, prezident a COO společnosti Garmin.

Dostupnost
Garmin-Asus M10 bude k dostání u maloobchodních prodejců v ČR a SR od začátku dubna 2010. Doporučená koncová cena M10 činí 9 299 Kč včetně DPH a 899 Kč s DPH za autopříslušen­ství.Další informace o telefonech Garmin-Asus naleznete na webových stránkách www.garminasus.cz www.garminasus.sk a na specializovaném webu http://m10.asus­web.cz.

Technické parametry Garmin-Asus M10
Procesor: Qualcomm MSM 7227, 600 MHz
RAM: 512 MB
FlashROM: 512 MB + 4GB
Paměťový slot: MicroSD (SDHC)
Sítě a data: HSDPA DL:7.2Mbps UL:384Kpbs, UMTS 2100 / 900 EDGE / GPRS / GSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Ostatní připojení: 802.11 b/g WLAN, Bluetooth + A2DP, 3,5mm audio jack
OS: Windows Mobile 6.5.3 (Maldives)
Fotoaparát: 5Mpx fotoaparát s automatickým ostřením a funkcí geo-tagging
Satelitní navigace: Navigační software Garmin, česká hlasová navigace, mapy 43 zemí Evropy, miliony POI, integrace služeb založených na aktuální pozici
Rozměry: 58×116×14,3 mm
Hmotnost: 138 g
Displej: LCD TFT, odporový, 3,5" (89 mm), 480×800 pix
E-mail a SMS: SMS / MMS / IM / Push e-mail / POP3 / IMAP4 / SMTP
Aplikace: Facebook™, YouTube™, Windows Marketplace for Mobile, Microsoft® Office, Picasa™, PDF viewer, MSN® Money, …
Internet: Internet Explorer (s přehráváním flashe)
Video recording: 800×480 @ 24fps
Doba hovoru: Až 8 hodin
Příslušenství (prodáváno zvlášť): Aktivní držák, nabíječka do auta

O značce Garmin-Asus
Garmin-Asus je výsledkem strategického partnerství, které umožňuje společnostem Garmin Ltd. a ASUSTeK Computer Inc. kombinovat své doplňkové zdroje a vyvíjet prvotřídní mobilní telefony s navigací (LBS).

O společnosti Garmin
Jako celosvětový leader v oblasti satelitní navigace společnost Garmin Ltd. a její pobočky již od roku 1989 navrhují, vyrábějí, uvádějí na trh a prodávají navigační, komunikační a informační zařízení a aplikace – z nichž většina je vybavena technologií GPS. Produkty společnosti Garmin slouží v automobilovém průmyslu, mobilních telefonech, bezdrátové komunikaci, při venkovních aktivitách, v námořní dopravě, letectví a při výrobě nových zařízení. Společnost Garmin Ltd. má sídlo na Kajmanských ostrovech a její hlavní pobočky jsou umístěny ve Spojených státech amerických, na Tchaj-wanu a ve Velké Británii. Více informací o společnosti Garmin naleznete v její virtuální konferenční místnosti na adrese www.garmin.com/pres­sroom.

O společnosti ASUS
Společnost ASUS je přední společností nové éry digitálních technologií, do jejíhož portfolia patří notebooky, netbooky, základní desky, grafické karty, optické mechaniky, stolní počítače, servery, bezdrátová řešení, mobilní telefony a síťová zařízení. Díky více než deseti tisícům zaměstnanců na celém světě a špičkovému týmu pro výzkum a vývoj nových technologií dosáhly výnosy společnosti za rok 2009 celkově 7,5 miliard amerických dolarů a počet ocenění v roce 2009 stoupl na 3 268. Společnost ASUS již 12 let nepřetržitě figuruje v přehledu nejúspěšnějších světových společností časopisu Business Week „Info Tech 100“.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).