Hlavní navigace

Garmin-Asus nüvifone G60: Pro aktivní uživatele na cestách

[Tisková zpráva] Společnost Garmin-Asus zveřejnila technické parametry telefonu s navigací nüvifone G60

Sdílet

Praha 23. února 2009 – Garmin-Asus, výsledek spojení světově proslulých podniků Garmin Ltd. (NASDAQ: GRMN) a ASUSTeK Computer Inc. (TAIEX: 2357), představila na své nedávné výstavě GSMA Mobile World Congress ve španělské Barceloně novu řadu společných produktů Garmin-Asus nüvifone. Řada produktů Garmin-Asus nüvifone v současné době obsahuje již zveřejněný nüvifone M20 a nüvifone G60.

Řada produktů Garmin-Asus nüvifone představuje významný krok kupředu ve vývoji navigačních technologiích (LBS) a nabízí vynikající, inovativní a cenné řešení pro všechny uživatele hledající telefon s navigací a kompletní výbavou, mobilním webovým prohlížečem a osobním navigátorem. Přestože je každý telefon Garmin-Asus nüvifone v základu vybaven LBS, každé zařízení má svůj jedinečný charakter, neboť je navrženo pro konkrétní skupinu uživatelů. Nüvifone G60 je určen pro aktivní uživatele, kteří často cestují a potřebují snadno ovladatelné zařízení, a také ocení užitečnou funkci, jež jim zajistí klid při cestování – odpoví na otázky „Kde jsem? (Where am I?)“, „Kam jdu? (Where am I going?)“ nebo „Jak se dostanu domů? (How do I get home?)“.

Nüvifone G60 s čtyřpásmovým GSM a 3.5G byl navržen pro HSDPA (high speed downlink packet access) sítě a podporuje Wi-Fi zajišťující rychlý přenos dat. Pokud je tento telefon použit v HSDPA síti, je schopen stahovat soubory rychlostí až 3,6 Mb za sekundu – prohledávání internetu a stahování velkých souborů tak probíhá skutečně bleskově.

Nüvifone G60 je vybaven velkým 3,55" displejem, na kterém jsou zobrazeny tři hlavní ikony – „Call (Volat)“, „Search (Vyhledat)“ a „View Map (Zobrazit mapu)“. Další ikony jsou zobrazeny v pravé části hlavní obrazovky a mohou být uspořádány dle požadavků uživatele. Mezi ikonami mohou uživatelé rolovat sunutím prstu po dotykovém displeji, přičemž vestavěný akcelerometr umožní kteroukoliv obrazovku prohlížet buď na výšku, nebo na šířku.

Nüvifone G60 byl vyvinut s ohledem na navigaci. Informace o poloze jsou přidány do denně používaných aplikací včetně e-mailu, SMS, sdílení fotografií, sociálních sítí a mnoha dalších, aby uživatelé mohli vylepšit tyto aplikace a sdílet informace o své poloze s ostatními.

Navigace je doslova srdcem telefonu nüvifone G60. Jeho satelitní navigace pracuje jako Garmin nüvi s předinstalovanými mapami Severní Ameriky nebo Východní či Západní Evropy a obsahuje milióny zájmových bodů (POI), a to včetně hotelů, restaurací a adres jednotlivých ulic. Jednotlivé zájmové body jsou snadno dosažitelné pomocí hlasové navigace navádějící uživatele doslova zatáčku po zatáčce. Pokud se vám cestou podaří minout odbočku, nüvifone G60 automaticky přepočítá trasu a nasměruje vás zpět na správnou cestu.

Milióny předinstalovaných zájmových bodů mohou uživatelé doplnit o data navigačních aplikací (LBS) z Connected Services – balíčku on-line aplikací a dynamicky aktualizovaných dat z Garmin-Asus, která zvyšují možnosti a přesnost vyhledávání a přidávají funkce telefonu a prohlížeči. Do seznamu rozšířitelných aplikací a obsahu patří informace o dopravě v reálném čase, vyhledávání Google Local, White Pages, počasí, informace o leteckých spojích a vysílacích časech filmů.

Produkty řady nüvifone obsahují také Ciao! – převratnou navigační aplikaci, s níž budou mít uživatelé přehled o tom, kde se právě nacházejí jejich přátelé a zjistí jejich stav připojením do sociálních sítí v daném umístění. Pomocí funkce Ciao! mohou uživatelé telefonů nüvifone sledovat polohu svých přátel na mapě a poté se nechat snadno navést přímo na toto místo. Uživatelé nüvifone mají navíc možnost zvolit, zda chtějí, aby jejich telefon automaticky aktualizoval informace o jejich umístění v dané sociální síti. Spoluhráči aplikace Ciao!, kterou lze doplnit o další sociální sítě, jsou Buddy Beacon a GyPSii.

Telefony nüvifone G60 jsou vybaveny pokročilým mobilním HTML webovým prohlížečem. Uživatelé tak mohou brouzdat po internetu pomocí svého telefonu prostřednictvím Wi-Fi nebo 3G sítí, přičemž informace jim budou předkládány obdobně, jako je to mu v prohlížeči PC. Nüvifone G60 podporuje e-mailové protokoly POP3 a IMAP4 stejně jako Yahoo, Hotmail nebo Gmail. Softwarovou klávesnici ovládanou pomocí dotykového displeje lze nastavit buďto na QWERTY, nebo A až Z a výrazně tak usnadnit odesílání a přijímání zpráv. Nüvifone G60 kromě toho využívá prediktivní režim při zadávání textu, s jehož pomocí je možné předcházet překlepům.

Navigační přednosti telefonů nüvifone G60 najdou své uplatnění také při pořizování snímků vestavěným 3Mpx fotoaparátem s automatickým ostřením. Tento fotoaparát totiž automaticky označí snímky informacemi o umístění složenými z přesné zeměpisné šířky a délky místa, na kterém byl snímek pořízen. Jakmile uživatelé uloží pořízenou fotografii, budou mít možnost kdykoliv se nechat navést zpět na dané místo nebo zaslat takto označený obrázek e-mailem dalším uživatelům. Nüvifone nabízí také přímý přístup k miliónům geograficky označených fotografií pamětihodností a zajímavých míst, a to prostřednictvím stránky pro sdílení fotografií Google Panoramio. Fotografie na stránce Panoramio je možné vyhledávat a také třídit podle vzdálenosti od aktuálního umístění.

Přestože jsou mobilní telefony již dlouhou dobu považovány za velmi důležité zařízení z hlediska bezpečnosti, nüvifone G60 posouvá jejich funkci v tomto směru ještě o krok dále, neboť umožňuje uživatelům telefonovat a současně určit jejich přesnou GPS pozici. Stačí jediný dotyk během telefonování a funkce „Where am I? (Kde jsem?)” jim sdělí jejich přesné zeměpisné souřadnice či souřadnice nejbližší adresy, křižovatky, nemocnice, policejní stanice či benzínové pumpy. Nový nüvifone G60 jistě ocení také řidiči, kterým pomůže najít jejich auto na neznámých přeplněných parkovištích, neboť si automaticky zapamatuje pozici, na které byl naposledy sejmut z držáku na čelním skle automobilu.

Společnost Garmin-Asus očekává zveřejnění cen a dostupnosti telefonů nüvifone G60 v první polovině roku 2009. Novináři mohou kontaktovat mediální zástupce společnosti Garmin nebo Asus a sjednat si předvedení produktu či rozhovor. Další informace o řadě produktů nüvifone jsou dostupné na webové stránce www.GarminAsus.com.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).