Hlavní navigace

Garmin-Asus nüvifone M20: Telefon, který posouvá GPS navigaci opět o krok dopředu

[Tisková zpráva] Praha 23. února 2009 - Společnost Garmin-Asus, výsledek spojení světově proslulých podniků Garmin Ltd. (NASDAQ: GRMN) a ASUSTeK Computer Inc. (TAIEX: 2357), představila na výstavě GSMA Mobile World Congress ve španělské Barceloně Garmin-Asus nüvifone M20. Jde o kompletně vybavený telefon s webovým prohlížečem, špičkovým navigačním systémem a operačním systémem Windows Mobile.

Sdílet

Nüvifone M20 je prvním telefonem společnosti Garmin-Asus, která je vybaven operačním systémem Windows Mobile 6.1 Professional s podnikovým e-mailem. Je tenký a navržený pro profesionály na cestách, kteří vyžadují jak funkční, tak moderní smartphone, jenž jim dokáže pomoci řídit jejich pracovní i osobní život. V tomto výkonném zařízení naleznete dvoupásmový 3.5G/třípásmový GSM telefon a bezdrátové připojení Wi-Fi, internetový prohlížeč podobný tomu na klasickém PC, push e-mail, prohlížeč dokumentů, multimediální funkce, Bluetooth a v neposlední řadě satelitní navigaci Garmin.

Plnohodnotná softwarová QWERTY klávesnice nüvifone M20, která je ovládaná pomocí dotykového displeje, zajišťuje snadné odesílání a přijímání SMS, MMS a e-mailů. Nüvifone M20 lze také synchronizovat s počítačem a mít tak veškeré kontakty a e-maily vždy při sobě. Bezdrátové připojení HSDPA a technologie Wi-Fi (802.11 b/g) zajišťují rychlé odesílání a přijímání textových zpráv i zpráv s přílohami.

S ohledem na skutečnost, že informace o poloze jsou ve všech ohledech důležitou částí každého dne, obsahuje nüvifone M20 navigační služby (LBS) zabudované do jeho jádra a může se také pochlubit nejpokročilejší LBS funkcí ze všech Windows Mobile telefonů. Navigační funkce jsou propojeny s často používanými aplikacemi, jako je kalendář, adresář, e-mail, internetové aplikace a mnoho dalších, čímž usnadňují uživatelům nüvifone každodenní cesty z jednoho místa na druhé.

Nüvifone M20 podporuje rychlosti stahování až do 7,2 Mb/s a nabízí obdobné funkce pro prohlížení webových stránek jako stolní počítač. Uživatelé mohou při prohlížení informací přibližovat a posouvat webové stránky pomocí svých prstů, a to na výšku i na šířku. Kromě toho se mohou nechat snadno navést na adresu uvedenou na webové stránce, a to pouhými několika klepnutími na obrazovku.

GPS funkce telefonu nüvifone M20 svou úrovní překonávají veškeré doposud uveřejněné funkce na Windows Mobile smartphonech. Tento telefon se může pochlubit navigačními schopnostmi vynikající satelitní navigace Garmin nüvi a také již předinstalovanými mapami a zájmovými body (POI) zahrnujícími hotely, restaurace, obchody, benzínové pumpy a mnoho dalších – a to v Severní Americe, Východní a Západní Evropě a dalších oblastech. Výběr destinace je velmi jednoduchý a přímočarý a vyžaduje jen několik snadných úkonů. Destinaci mohou uživatelé vyhledat například napsáním názvu či adresy konkrétního podniku, pomocí kategorií nebo se nechat navést na některou adresu uvedenou v databázi kontaktů nüvifone M20 či na webových stránkách. Zařízení poté obstará hlasovou navigaci zatáčku po zatáčce a automaticky přepočítá trasu v případě, že cestou minete odbočku.

Nüvifone M20 posouvá GPS navigaci opět o krok dopředu, a to prostřednictvím Connected Services – balíčku on-line aplikací a dat z Garmin-Asus, které zvyšují možnosti a přesnost vyhledávání a přidávají funkce telefonu a prohlížeči. Do seznamu rozšířitelných aplikací a obsahu patří informace o dopravě v reálném čase, vyhledávání Google Local, White Pages, počasí, informace o leteckých spojích a vysílací časy filmů.

Produkty řady nüvifone obsahují také Ciao! – převratnou navigační aplikaci, s níž budou mít uživatelé přehled o tom, kde se právě nacházejí jejich přátelé a zjistí jejich stav připojením do sociálních sítí v daném umístění. Pomocí funkce Ciao! mohou uživatelé telefonů nüvifone sledovat polohu svých přátel na mapě a poté se nechat snadno navést přímo na toto místo. Uživatelé nüvifone mají navíc možnost zvolit, zda chtějí, aby jejich telefon automaticky aktualizoval informace o jejich poloze v dané sociální síti. Spoluhráči aplikace Ciao!, kterou lze doplnit o další sociální sítě, jsou Buddy Beacon a GyPSii.

Nüvifone M20 je charakteristický také svými výjimečnými zábavními funkcemi – ve spojení s 2,8" TFT dotykovým displejem, vestavěným mikrofonem a reproduktory, integrovaným 4GB/8GB úložištěm My Storage a aplikací ActiveSync pro synchronizaci Outlooku, Microsoft Office a multimediálních aplikací. Na VGA (640×480) displeji videa nebo fotografie při prohlížení doslova ožívají. Fotoaparát s rozlišením 3 Mpx automaticky přidává zeměpisné souřadnice k pořízeným fotografiím. Uživatelé tak mohou uložit své fotografie do telefonu, poslat je e-mailem přátelům nebo se nechat navést zpět na místo, kde fotografie dříve pořídili.

Společnost Garmin-Asus očekává zveřejnění cen a dostupnosti telefonů nüvifone M20 v první polovině roku 2009. Novináři mohou kontaktovat mediální zástupce společnosti Garmin nebo Asus a sjednat si předvedení produktu či rozhovor. Další informace o řadě produktů nüvifone jsou dostupné na webové stránce www.GarminAsus.com.