Hlavní navigace

Gartner: CA v segmentu lídrů WAM

[Tisková zpráva] Praha, 30. října 2006 – Společnost CA oznamuje, že ji agentura Gartner ve své zprávě “Magic Quadrant for Web Access Management, 2H06” (rozdělení dodavatelů systémů pro správu webového přístupu pro 2. pololetí 2006) zařadila do kvadrantu lídrů.* Gartner rozděluje firmy podle ucelenosti jejich koncepcí a schopností je realizovat.

Sdílet

Podle analytické společnosti Gartner nyní roste segment systémů pro správu webového přístupu (WAM – Web access management) rychleji, než se očekávalo – téměř o 10 %. „Web access management jsou řídící produkty, které zajišťují centralizované ověření a autorizaci pro potřeby aplikací distribuovaných přes webové rozhraní,“ definuje Gartner ve své zprávě a dále odhaduje: „Do roku 2011 bude polovina ze 2000 největších globálních firem používat centralizované řízení přístupu minimálně u 70 % všech podnikových aplikací (pravděpodobnos­t 0,7).“

Produkt společnosti CA pro správu webového přístupu, eTrust SiteMinder, spojuje standardní funkce pro správu webového přístupu se sdružováním identit a silnou autentizací. eTrust SiteMinder je klíčovou složkou řešení CA IAM (Identity and Access Management), které dále zahrnuje administraci identit, uživatelských oprávnění, jednotné podnikové přihlášení (single sign-on), adresář uživatelů a služby zabezpečení webu. Toto integrované řešení přispívá k omezení nákladů na IT a správu, omezuje celková bezpečnostní rizika a splňuje požadavky regulačních orgánů na centrální správu uživatelů a jejich přístupu ke zdrojům napříč širokou škálou platforem a systémů – včetně mainframe, distribuovaných, internetových a mobilních infrastruktur.

„Správa webového přístupu je klíčovou komponentou jakékoliv zabezpečovací architektury – ale je potřeba nasazovat ji v rámci širší strategie správy identit a přístupu, aby efektivitu a integritu zabezpečení neohrožovala rozdrobená správa,“ uvádí Toby Weiss, senior vicepresident a generální ředitel Security Management Business Unit společnosti CA. „Prostřednictvím integrace těch nejlepších dostupných funkcí pro správu webového přístupu do uceleného řešení IAM umožňuje společnost CA zákazníkům efektivně řešit jak zabezpečení webu, tak i správu celkového systému zabezpečení.”

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).