Hlavní navigace

Gartner umístil Citrix Systems do kvadrantu lídrů v hodnocení Magický kvadrant 2008 v oboru řadičů pro poskytování aplikací

[Tisková zpráva] Praha, Česká republika – 31. července 2008 – Společnost Citrix Systems, Inc. (NASDAQ:CTXS), světový lídr v oblasti infrastruktury pro poskytování aplikací, oznámila, že byla zařazena analytickou firmou Gartner, Inc. do kvadrantu lídrů v oboru řadičů pro poskytování aplikací. Uvádí to zpráva „Magic Quadrant for Application Delivery Controllers “ pro rok 2008, kterou vypracovali Mark Fabbi a Joe Skorupa, analytici firmy Gartner.

Sdílet

Citrix je do kvadrantu zařazen na základě hodnocení produktu Citrix® NetScaler®, významné součásti produktové řady Citrix Delivery Center™. Gartner definuje výrobce zařazené do kvadrantu lídrů jako ty, kteří prokazují schopnost utvářet trh zaváděním dalších funkcí do svojí nabídky produktů a zvyšováním informovanosti zákazníků o důležitosti těchto nových vlastností.

To jsou klíčové schopnosti lídra, který se zabývá pokročilými platformami pro řízení poskytování aplikací (AP ADC – Advanced Platform Application Delivery Controller) a možnostmi jejich využití pro podnikové aplikace. Lídr má mít silný nebo rostoucí podíl na trhu, zejména v oblasti AP ADC, a měl by nabízet řešení, která rezonují s potřebami rostoucího počtu podniků. Nezbytným předpokladem pro pozici lídra v magickém kvadrantu pro poskytování aplikací jsou také odborné znalosti a zkušenosti s komplexními instalacemi aplikací v datových centrech.

Citrix NetScaler urychluje zpracování aplikací až pětkrát a zároveň zajišťuje kompatibilitu a snížení nákladů na infrastrukturu datového centra. Kromě poskytování firemních webových aplikací v tisícovkách podniků je NetScaler také vyhledávaným řešením pro většinu provozovatelů největších světových webových stránek, které každým dnem ovlivňují asi 75 procent všech uživatelů Internetu.

„Organizace všech velikostí ve stále vyšší míře spoléhají při svém podnikání na webové aplikace. Rychlé, spolehlivé a bezpečné poskytování těchto aplikací je proto důležitější, než kdykoli předtím,“ řekl Klaus Oestermann, viceprezident a generální ředitel oddělení Application Networking Group společnosti Citrix. „Citrix pokračuje v mohutných investicích do naší špičkové řady produktů NetScaler, abychom vyhověli požadavkům našich podnikových a internetových zákazníků. Je pro nás poctou, že byl Citrix zařazen do Magického kvadrantu firmy Gartner.“

Kompletní zprávu „Magic Quadrant for Application Delivery Controllers, 2008“ firmy Gartner si můžete prohlédnout na http://mediapro­ducts.gartner­.com/reprints/ci­trix/158570/ar­ticle1.html nebo na webové stránce společnosti Citrix http://www.ci­trix.com/English/NE/new­s/newsType.as­p?typeID=1438.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).