Hlavní navigace

GAUZY hostuje Exchange server Vrbna pod Pradědem

[Tisková zpráva] Jedním z nejčerstvějších přírůstků do klientského portfolia společnosti GAUZY s.r.o. se stalo město Vrbno pod Pradědem. Provoz hostovaného Exchange Serveru byl zahájen ve středu 3. října.

Sdílet

VRBNO POD PRADĚDEM/PRAHA, 1. listopadu 2007 – Město si vybralo jednu z nejvyšších nabízených variant služby – Exchange Gold. Ta všem čtyřiceti uživatelům městského úřadu zaručuje přístup z mobilních zařízení, 20 GB celkové kapacity e-mailových schránek, Outlook Web Access, přístup jak prostřednictvím POP3/IMAP a SMTP, tak i z Microsoft Outlook, sdílené veřejné složky, antivirovou a antispamovou ochranu i web pro spolupráci SharePoint.

„Zákazník si vybral Exchange Gold pro dobrou možnost spolupráce a komunikace jako standardní vlastnost této služby, říká technický ředitel GAUZY Otakar Školoud. "Hostované řešení volil z důvodu úspory nákladů na provoz a zejména se zbavil starostí o umístění vlastního zařízení a jeho bezpečný provoz. Vedení města i jeho zaměstnanci tak budou moci efektivněji komunikovat a pozornost, které Vrbno věnuje pokrokovým technologiím, se nepřímo projeví na modernizaci i v jiných oblastech.“

Starostka Vrbna pod Pradědem Ing. Helena Kudelová souhlasí a doplňuje: „V našem regionu je těžké najít dostatečně silného partnera v oblasti IT technologií, který nabízí kvalitní služby a zároveň dokáže vyjednat nadstandardní podmínky u dodavatelů. Domníváme se, že spojení se společností Gauzy s.r.o. a změny, které v tomto směru podnikáme, přinesou obecně zlepšení podmínek pro práci zaměstnanců a tím zlepšení služeb jak našim občanům, tak i turistům.“ A v otázce ekonomického přínosu celého projektu má starostka rovněž jasno: „Jestliže nám hostovaný Exchange Server přinese oproti lokálnímu řešení – kromě kvalitnějších služeb, vyšší bezpečnosti a většího uživatelského komfortu – za 3 roky úsporu téměř 370 tisíc korun, pak je jasné, že jsme se příliš dlouho rozmýšlet nemuseli.“

Město Vrbno pod Pradědem vzniklo ve 13. století původně jako hornická osada, která byla v roce 1611 povýšena na svobodné město. Leží v Moravskoslezském kraji v podhůří Jeseníků v nadmořské výšce 520 – 590 metrů na soutoku tří řek Bílé, Střední a Černé Opavy a má 6 tisíc obyvatel. Návštěvníky je vyhledáváno zejména pro zážitky spojené s pobytem v nenarušené přírodě a zdravém prostředí nabízejícím aktivity i odpočinek. Je také skvělým východiskem pro celoroční turistiku i zimní sporty.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).