Hlavní navigace

GCC Services se stane součástí S&T CZ

[Tisková zpráva] PRAHA, 13. května 2008 – Tuzemský systémový integrátor S&T CZ do 31. prosince 2008 začlení do svých struktur svoji dceřinou společnost GCC Services, která se zaměřuje na poskytování služeb v oblasti podpory a údržby informačních technologií. Tým GCC Services bude po fúzi pod značkou S&T CZ dále poskytovat a rozvíjet své produktové portfolio. Spojením vznikne společnost čítající více než 300 zaměstnanců s pobočkami v osmi městech České republiky.

Sdílet

„Integrace umožní zejména sjednotit a dále rozvinout již tak rozsáhlé produktové portfolio společnosti S&T CZ. Firma bude samozřejmě také profitovat z administrativních úspor. Odborníci z GCC Services se navíc budou moci plně zaštítit značkou silné nadnárodní společnosti a využívat služeb technologických a kompetenčních center, kterými skupina S&T AG disponuje,“ komentoval fúzi Jiří Košťál, generální ředitel společnosti S&T CZ, která je součástí nadnárodní skupiny S&T AG. Technologický koncern má zastoupení ve 22 zemích a patří mezi přední evropské dodavatele IT řešení a služeb.

Fúze posílí pozici společnosti S&T CZ na tuzemském IT trhu. „Počítáme s dalším rozšiřováním našich odborných týmů. Fúze nám také pomůže sjednotit úroveň servisní podpory zákazníků obou společností, zjednodušit interní procesy a zvýšit kvalitu služeb,“ dodal Miroslav Bečka, ředitel společnosti GCC Services. Firma poskytuje technický a systémový servis výpočetní a kancelářské techniky prostřednictvím šesti servisních středisek umístěných po celé ČR.

Společnost S&T CZ je jedním z deseti největších systémových integrátorů v České republice. Do tuzemské skupiny S&T patří také dodavatel lékařské techniky S&T Plus. Centrála nadnárodní skupiny S&T AG sídlí v Rakousku, s akciemi společnosti se obchoduje na Vídeňské burze.

S&T CZ navrhuje, dodává a provozuje informační systémy a poskytuje řešení a služby v oblasti informačních technologií. Zaměřuje se zejména na výrobní podniky a energetiku, finanční instituce, obchodní organizace a veřejnou správu. K dlouhodobým klíčovým zákazníkům společnosti patří například Škoda Auto, Komerční banka, Česká spořitelna, Citibank, RWE, Pricewaterhou­seCoopers, MPSV ČR, MMR ČR a další.