Hlavní navigace

Generální ředitel Národního muzea on-line na webu ČT

[Tisková zpráva] PhDr. Michal Lukeš, generální ředitel Národního muzea v Praze, bude ve středu 6. prosince od 13.00 hod. odpovídat na dotazy diváků a návštěvníků webu ČT.

Sdílet

Své dotazy mu mohou položit na internetové adrese: www.ceskatele­vize.cz/chat

Česká televize je hlavním mediálním partnerem výstavy Lovci mamutů, která v pražském Národním muzeu probíhá od 10. října 2006 do 30. dubna 2007. Je založena na prezentaci nejkvalitnějších uměleckých děl a předmětů denní potřeby tak, aby mohla být celá pravěká společnost představena ve své komplexnosti. Poutačem výstavy jsou i modely zvířat a lidí v životní velikosti, jejich pracovních nástrojů a lidských obydlí.

Od PhDr. Michala Lukeše, který rovněž přednáší historii na Filosofické fakultě Univerzity Karlovy a jeho specializací jsou moderní české a slovenské dějiny a dějiny střední Evropy, se diváci mohou dozvědět mnoho zajímavého nejen především o výstavě samotné, ale i například o budoucnosti Národního muzea, o němž Česká televize odvysílala 5. 11. na ČT2 v rámci Večera na téma… Muzea snímek režiséra Petra Palouše Den, kdy spadlo Národní muzeum, fiktivní dokument na reálných základech pohrávající si s myšlenkou, co by se stalo se všemi unikáty, kdyby se stát nezačal vbrzku zabývat nezbytnými opravami Národního muzea.

Více informací: www.ceskatele­vize.cz/ct/par­tneri

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).