Hlavní navigace

Generálním ředitelem ANECTu se stal Jaroslav Hloušek

[Tisková zpráva] Novým generálním ředitelem české společnosti ANECT, která dodává inovativní řešení postavená na integrované ICT infrastruktuře, se stal Jaroslav Hloušek. Na pozici nahradil Miroslava Řiháka, který společnost ANECT spoluzaložil a nadále v ní bude zastávat funkci předsedy představenstva. Úkolem nového generálního ředitele bude realizace nové rozvojové strategie společnosti, kterou firma představí na konci ledna.

Sdílet

„Jaroslav Hloušek přichází do naší společnosti v době, kdy má po více než patnácti letech stabilní postavení na trhu informačních a komunikačních technologií. Měnící se podmínky na trhu nás však nutí hledat stále nové strategické cesty, jak si toto postavení nejen udržet, ale nadále jej i rozvíjet,“ řekl dnes Miroslav Řihák, předseda představenstva společnosti ANECT.

Jaroslav Hloušek přichází do ANECTu ze společnosti Plynostav Pardubice Holding, kde se od ledna 2008 na pozici generálního ředitele staral o restrukturalizaci firmy a obnovení vztahů s klíčovými tuzemskými a zahraničními partnery. Předtím působil dvanáct let ve společnosti BVV – Veletrhy Brno, z toho poslední tři roky na pozici náměstka generálního ředitele.

Hloušek je absolventem fakulty Mezinárodních ekonomických vztahů na Kyjevské státní univerzitě. V únoru 2007 byl zvolen místopředsedou představenstva Sdružení pro informační společnost (SPIS), v květnu téhož roku byl jmenován členem Rady vlády pro informační společnost.

Jaroslav Hloušek (36) je ženatý a má tři děti. Hovoří plynně rusky, dorozumí se také anglicky, německy, ukrajinsky a arabsky.