Hlavní navigace

Genesys začala vyvíjet aplikace pro outsourcing obchodních procesů – jsou založeny na technolo

[Tisková zpráva]

Sdílet

Genesys začala vyvíjet aplikace pro outsourcing obchodních procesů – jsou založeny na technologii firmy Microsoft

Genesys reaguje na výrazný růst trhu outsourcingu služeb kontaktních center, který podle analytiků IDC do roku 2007 dosáhne 71 miliard dolarů. Do dvou let budou touto formou outsourcovány služby půl milionu operátorů kontaktních center. Nová softwarová řešení na platformě Genesys Global Communications Manager pomohou podnikům a poskytovatelům služeb kontaktních center snížit komunikační náklady a zlepšit obsluhu zákazníků.

Praha, 29. června 2005 – Genesys Telecommunications Laboratories, dceřiná společnost koncernu Alcatel, si vybrala platformu Microsoft pro vývoj softwarových řešení určených k outsourcování obchodních procesů – Business Processes Outsourcing (BPO).

Firmy, které outsourcují služby kontaktních center, tak budou moci využít výhod platformy Genesys Global Communications Manager k vytvoření otevřené a standardizované infrastruktury kontaktního centra. Řešení umožní zásadně zlepšit vztahy se zákazníky, snížit celkové komunikační náklady a získat spolehlivý základ pro komunikaci s klienty prostřednictvím kontaktního centra.

Dalšími výhodami bude snížení neefektivního provozu v rámci rozsáhlých telekomunikačních sítí a provozních nákladů kontaktních center. Důraz bude kladen také na zvýšení produktivity operátorů prostřednictvím nástrojů pro vzájemnou spolupráci.

Růst outsourcingu podle IDC

Společnosti si začínají čím dále tím více zvykat na outsourcing obchodních procesů, které se přímo nedotýkají předmětu jejich podnikání. Analytická společnost IDC odhaduje, že celosvětový trh outsourcingu služeb call center do roku 2007 vyroste na 71 miliard dolarů. Do roku 2008 budou touto formou outsourcovány služby půl milionu operátorů kontaktních center. Rapidní růst signalizuje, že na trhu bude poptávka po inteligentních nástrojích, které umožní řídit mezinárodní telekomunikační sítě, které propojují call centra rozmístěná po celém světě.

Růst outsourcingu přináší také několik výzev: provoz kontaktních center v nadnárodním měřítku (off-shore call centra), potřebu distribuovat požadavky zákazníků rovnoměrně v rámci všech geograficky oddělených call center, vysoké mezinárodní telekomunikační náklady a přístup k infrastruktuře.

„Stále více firem si uvědomuje, že outsourcing některých nebo všech služeb call centra jim umožní se více soustředit na hlavní předmět jejich podnikání. To vše za předpokladu, že jsou zákazníkům i nadále poskytovány služby v té nejvyšší kvalitě, která utužuje jejich loajalitu a zvyšuje objem obchodů,” řekl Martin Veselka, manažer Genesys Telecommunications Laboratories. „Aplikace Genesys Global Communications Manager pomáhá nadnárodním kontaktním centrům zvládnout výzvy plynoucí z rozvoje outsourcingu. Umožňuje usměrnit a racionalizovat komunikaci se zákazníkem tak, aby byla cenově efektivní,” dodal Martin Veselka.

Výhody řešení Genesys Global Communications Manager, které je založeno na platformě Microsoft:

  • Softwarová komunikační platforma určena pro komunikaci mezi nadnárodními podniky, která poskytuje hladkou komunikaci mezi podniky a poskytovateli outsourcingu.
  • Statická a dynamická distribuce hovorů mezi jednotlivými centry, která zefektivňuje směrování komunikace a zvyšuje úroveň obsluhy.
  • Řazení hovorů poblíž místa původu do doby, než se uvolní ideální zdroj informací
  • Snížení požadavků na kapacitu hardware
  • Zvýšení celkové úrovně využití operátorů call centra
  • Hladké přepojování hovorů mezi operátory nebo podniky
  • Funkce obnovy při kolizi systému, které zajistí přepojení hovorů do záložního centra

O společnosti Genesys
Genesys Telecommunications Laboratories Inc., dceřiná společnost koncernu Alcatel, je předním poskytovatelem softwarových řešení pro kontaktní centra, která slouží ke komplexnímu řízení vztahů se zákazníky.

Řešení Genesys využívají vedoucí celosvětové společnosti, které figurují v žebříčcích jako jsou Global 2000 a Fortune 1000. Se třemi tisíci zákazníky firmy v 80 zemích světa software Genesys denně zpracuje na 100 milionů požadavků zákazníků. Genesys umožňuje společnostem dosáhnout klíčových obchodních cílů tím, že software vzájemně propojí komunikaci se zákazníky a informace o nich s těmi nejvhodnějšími profesionály zákaznického centra. Řešení Genesys funguje jak v tradičních telefonických sítích, tak i IP prostředí. Sofistikované funkce zpracování hlasové komunikace, e-mailů, dokumentů a web interakcí spolu se samoobslužnými funkcemi zajišťují, že zákazníci jsou rychle propojení s tím nejlepším zdrojem informací. Řešení Genesys zabraňuje frustraci zákazníků a umožňuje firmám zajistit tu nejlepší péči o zákazníky a dosáhnout lepších obchodních výsledků. Hlavním sídlo společnosti je v kalifornském Daly City v USA a po celém má Genesys na 43 poboček. Pražská kancelář je centrem pro region střední a východní Evropy a Blízký východ. Více informací naleznete na www.genesyslab­.com.

O společnosti Alcatel
Alcatel poskytuje telekomunikačním operátorům, poskytovatelům internetových služeb a podnikům komunikační řešení umožňující dodávat zákazníkům či zaměstnancům hlasový, datový a multimediální obsah. Alcatel si udržuje vedoucí pozici v oblasti pevných a mobilních širokopásmových sítí, aplikací a služeb a pomáhá tak svým partnerům a zákazníkům budovat uživatelsky orientovaný svět širokopásmových služeb. Společnost dosáhla v roce 2004 objemu prodeje 12,3 miliardy EUR a působí ve více než 130 zemích světa. Více naleznete na http://www.al­catel.cz/.

Pro více informací kontaktujte:
Martin Veselka, country manager Genesys, tel: (+420) 224 215 225, martinv@genesys­lab.co.uk

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).