Hlavní navigace

LIBERECKÁ TELEVIZE GENUS SE ZAŘADÍ MEZI ČLENY SKUPINY PRIMY

[Tisková zpráva] Společnosti S group holding, a.s. a REGIO MEDIA, a.s. dnes v Liberci uzavřely smlouvu o převodu akcií Genus TV a.s., na jejímž základě REGIO MEDIA získá 51% akcií uvedené liberecké regionální televize. S group holding bude mít po dokončení transakce v Genus TV nadále minoritní podíl 49%. Transakci musí podle zákona schválit Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV).

Sdílet

Účastníci smlouvy se dohodli, že nebudou o cenových podmínkách a obsahu smlouvy zveřejňovat žádné podrobnosti.

Ing. Petr Myška, předseda představenstva Genus TV, a.s., člen představenstva a finanční ředitel S group holding uvedl, že prodej rozhodujícího podílu v nejsledovanější regionální televizi Libereckého kraje akcionáři společnosti dlouhodobě plánovali. Rozhodnutí o vstupu strategického partnera ovlivnila zejména potřeba zapojit libereckou televizi do procesu digitalizace pozemního televizního vysílání v České republice. „Genus TV od začátku své existence sdílí vysílací frekvenci s Prima TV. Je proto logické, že jsme akceptovali nabídku majitele této celoplošné televize,“ dodal Petr Myška.

REGIO MEDIA, budoucí většinový majitel libereckého Genusu, má již majetkové podíly v regionální televizi ústecké (Lyra), mostecké (DAKR), plzeňské (ZAK), olomoucké (Morava) a karlovarské (Vřídlo) a spolupracuje s TV Vysočina. Zbývající regionální vysílatelé se sdružili do Regionální televizní agentury (RTA).

„Genus TV se spolu s televizemi z portfolia REGIO MEDIA zapojila do projektu programové sítě R1, která umožní Prima TV získat licenci k digitálnímu vysílání nového centrálního programu," nastínil plány do budoucna Ing. Vladimír Pořízek, člen představenstva REGIO MEDIA.

„Genus TV bude i po digitalizaci vysílat s vlastní licencí, jejíž platnost byla prodloužena do roku 2020. Plánujeme, že se začne připojovat do nového centrálního programu. Regionální televize v síti R1 by se měly ve vysílacím schématu nové digitální stanice postupně dočkat více odpojovaných bloků, a tím se výrazněji profilovat na mediálním trhu kraje, v němž působí," doplnil ředitel REGIO MEDIA Ing. Karel Zýka.

V dosud trvající analogové éře bude Genus TV vysílat své odpojované zpravodajství a reklamu v podvečerním programu Prima TV. „Počítáme s tím, že naši hlavní zpravodajskou relaci, kterou spolu s reklamou vysíláme od 17.45 do 18 hodin, přejmenujeme na Minuty regionu a postupně přizpůsobíme vizuál i členění regionálního odpojovaného bloku jednotnému modelu, na jehož profilu už delší dobu s REGIO MEDIA spolupracujeme,“ prozradila Mgr. Alena Roubalová, ředitelka a místopředsedkyně představenstva Genus TV.