Hlavní navigace

George Clooney zve v pátek do Prima kina už ve 20.00

[Tisková zpráva] Od 6.11. posunulo Prima kino páteční čas uvádění filmových lahůdek na 20. hodinu. Na cestu do Las Vegas tak diváci nemusí čekat a v pátek po osmé večer se mohou s Dannyho parťáky vydat vykrást tamní kasina. V sobotu se bude Cameron Diazová s vtipem i slzami smiřovat se svou sestrou a v neděli čeká na diváky TV Prima napětí skrývající se za úplným bezvětřím.

Sdílet

V první listopadový pátek, tj. 6. 11., se mohou od 20.00 návštěvníci Prima kina pokochat podívanou na dokonale provedenou loupež gigantické částky z těch nejluxusnějších kasin ve snímku Dannyho parťáci. Jak vyloupit ostře střežené kasino v Las Vegas? A co teprve když jsou rovnou tři a jejich veškeré vydělané peníze se ukládají do jediného ďábelsky zabezpečeného trezoru? George Clooney si pro takovou neuvěřitelně riskantní, ale o to více ziskovou akci povolá ty nejlepší. Spolu se svými deseti parťáky, profesionály každým coulem, vymyslí dokonalý plán, jak získat stamiliony a pokořit arogantního majitele kasina, jehož dokonale zahrál Andy Garcia. Jeho partnerku k tomu ztvárnila krásná Julie Robertsová, která jen potvrzuje, že snímek nabízí nejen do detailu propracovaný scénář a režii, ale také vynikající herecké výkony. Ne nadarmo se o málokterém filmu mluví v souvislosti s tak obrovskou koncentrací hollywoodských hereckých hvězd jako u Dannyho parťáků. Kromě výše jmenovaných lze totiž uvést jako další ingredience hvězdného koktejlu osobnosti jako Brad Pitt, Matt Damon, Carl Reiner, Bernie Mac, Elliott Gould či Casey Affleck.

V sobotu se od 20.00 nabízí prostor hlavně pro dámy. V dramatickém, ale zároveň komediálním snímku Zná ji jako své boty půjde o svár dvou sester, jež kromě příbuzenského pouta a stejné velikosti bot nespojuje na první pohled snad vůbec nic. Maggie a Rose – to jsou totiž dva ztělesněné protipóly. Zatímco je Maggie (aneb Cameron Diazová) jen stěží dostudovaná středoškolačka, která je divoká, temperamentní a jako hlavní zbraň používá svůj krásný vzhled, její sestra Rose (hraje Toni Collettová) je uznávanou právničkou, jež vystudovala Princeton, pracuje do úmoru a vlastně nemá sebe samu ani trochu ráda. Konflikt mezi dívkami na sebe tedy rozhodně nenechá dlouho čekat a rozchod je nasnadě. Za čas se však objeví na scéně jejich babička … Sám režisér Curtis Hanson o příběhu říká: „Maggie je krásná, ale považuje se za hloupou. Rose dosáhla v životě skvělých výsledků, ale považuje se za nedostatečně atraktivní. Ve skutečnosti jsou ale jako dvě strany jedné mince.“ Nenechte si tedy v sobotu večer ujít, jak se dá zkrotit Charlieho andílek Cameron Diazová…

V neděli 8. listopadu nabízí od 22.10 Prima kino atmosféru thrillerovou, až přímo hororovou. Provázet ji bude svůdná Nicole Kidmanová ve snímku Úplné bezvětří. Že nemusí být jediným nebezpečím při plavbě jachtou po moři právě tento nevypočitatelný živel, se přesvědčí na vlastní pěst manželé John a Rae Ingramovi, které ztvárnili tehdy ještě neznámí herci Nicole Kidmanová a Sam Neill. Když totiž zachrání z vody člověka, tvrdícího že jako jediný přežil katastrofu, obrátí se jejich poklidná plavba v noční můru. Nový člověk na palubě (Billy Zane) je totiž ve skutečnosti nebezpečný psychopat, před nímž není úniku. O snímku Úplné bezvětří se v kuloárech hovoří jako o prvotřídním thrilleru, který je dokonale propracovaný a nenabízí snad kromě úvodní partie ani trochu místa, v němž by nebylo strhující napětí. Když se k tomu přičte, že je celý příběh natočen jen se třemi herci na širém moři, je umělecká zásluha režiséra Phillipa Noyceho neoddiskutovatelná. Navíc se mu podařilo pro roli mladičké manželky získat tehdy začínající herečku Nicole Kidmanovou, která už zde prokázala svůj výrazný dramatický talent. Nedělní noc tak kromě napětí ukáže, jak se filmově rodila jedna dodnes zářící hollywoodská star.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).