Hlavní navigace

GETRONICS VSTUPUJE NA TRH SOFTWAROVÝCH AUDITŮ A ŘÍZENÍ INVESTIC DO IT

[Tisková zpráva]

Sdílet

GETRONICS VSTUPUJE NA TRH SOFTWAROVÝCH AUDITŮ A ŘÍZENÍ INVESTIC DO IT

Praha, 11. 5. 2004 – Getronics uzavřel smlouvu o partnerství s technologickou společností truconneXion (TXN) při poskytování poradenství v oblasti softwarového managementu a efektivního řízení investic do informačních technologií. Getronics tímto krokem rozšiřuje své portfolio o zákazníky stále žádanější službu. Kromě samotného jednorázového nebo trvalého auditu SW a HW nabízí kompletní služby tzv. ‚asset managementu‘.

Praha, 11. května 2004 – Getronics vstupuje na trh softwarového managementu a řízení investic do informačních technologií za využití know-how a softwaru společnosti truconneXion (TXN). Pro softwarový management bude využívat specializovaný auditovací nástroj AuditPro. Ten kromě správy a evidence software či hardware umožňuje sledovat i jejich reálné využívání a pomáhá rozhodnout, zda uživatel skutečně dané vybavení ke své práci potřebuje. Středně velká organizace může zavedením kvalitní elektronické evidence majetku a monitorováním skutečného využití počítačů ušetřit až stovky tisíc korun ročně.

Vstupem do EU se zvyšují ceny softwaru, které byly doposud nižší než v eurozóně. V mnoha případech půjde až o desítky procent. „Řízení investic do IT se stane nutností. Pokud firma bude chtít ušetřit a vyhnout se nelegálnímu vlastnictví software, bude muset mít dokonalý přehled o tom, jaké aplikace vlastní a jak efektivně je využívá. Požadavky uživatelů se často nekryjí s jejich skutečnými potřebami,“ řekla Věra Popovičová, Head of Sales Consultancy Services společnosti Getronics.

„Oblast softwarového managementu zaznamenává v posledním období velký rozmach. Již nyní činí meziroční růst prodeje AuditPro řádově padesát procent. Zájem o spolupráci ze strany Getronicsu jenom dokládá, že i takové renomované společnosti ze sféry IT služeb berou tento trend velmi vážně,“ doplnila Martina Hyndráková, specialistka na softwarové audity firmy TXN.

Masivní plýtvání IT prostředky potvrzují i zkušenosti analytické společnosti META Group*. Jeden z jejich klientů přiznal, že interně provozovali a udržovali více než jeden tisíc aplikací, které během několika let zakoupili. Některé z nich však byly používány méně než 10 uživateli! Po konsolidaci používaných programů pak byla společnost schopna snížit počet aplikací o více než 75 procent. „Faktory jako snižování počtu IT administrátorů, škrty v rozpočtech, fúze a akvizice nutí organizace měřit skutečné využití software. Budoucí nákupy musí být založeny na měřitelných hodnotách – ne pouhých odhadech,“ tvrdí analytici META Group*.

Se vstupem do EU bude také na Českou republiku vyvíjen vyšší tlak na dodržování autorských práv a přiostří se i případné postihy. Po konsolidaci používaných programů mohou firmy snížit počet udržovaných a podporovaných aplikací o několik desítek procent.

Zásadní růst se očekává i u elektronické správy majetku společností. U správy prostředků výpočetní techniky zahrnuje celý životní cyklus informační infrastruktury. „Jedním tahem myši můžete administrativně přestěhovat uživatele s veškerým majetkem firmy, který má v péči, z jedné budovy do druhé. Snadné a přehledné sledování oprav, zápůjček a pronájmů zařízení zajistí, že se nic neztratí. Konec zmatků a anonymity vede k větší zodpovědnosti,“ vysvětlila Martina Hyndráková z TXN.

„Naším cílem je být zákazníkovi partnerem a rádcem. Naši specialisté výpočetní prostředí zákazníka zanalyzují a v podrobné zprávě doporučí nejvhodnější opatření a návrhnou další rozvoj. Samozřejmostí je následná dodávka a profesionální servis,“ uzavřel Vladislav Siblík ředitel divize Managed Services.

*Zdroje: analytické zprávy společnosti META Group:

http://www.me­tagroup.com/cgi-bin/inetcgi/jsp/dis­playArticle.do?o­id=41549

http://www.me­tagroup.com/cgi-bin/inetcgi/jsp/dis­playArticle.do?fi­leName=mgNA0519

O společnosti truconneXion

truconneXion, a. s. (http://www.txn.cz) poskytuje více než deset let profesionální IT služby společnostem z nejrůznějších sektorů a vyvíjí několikrát oceněný profesionální auditovací nástroj AuditPro. Nejznámější projekty představují: vytvoření komunikačních kanálů a bezpečnostní infrastruktury pro první českou internetovou banku – eBanka; automatizace administrativních procesů v IT u výrobce automobilů ŠKODA Auto (nejvyšší ocenění DNS Award v roce 1999 v Česku); distribuci aplikací přes prostředí WAN pro stavební společnost Metrostav a migraci eBanky na platformu Windows 2000 za jediný víkend a nasazení AuditPro na 8.000 počítačích České správy sociálního zabezpečení. AuditPro byl v červenci 2002 v kalifornském Los Angeles oceněn firmou Microsoft jako jedno z nejlepších řešení svého druhu na světě a dále obdržel novinářské ocenění The Best of Invex 2002.

O AuditPro

AuditPro je profesionální softwarový nástroj pro evidenci a správu prostředků výpočetní techniky v organizaci. Nabízí elegantní a zcela diskrétní pomoc při řešení licenčních problémů. Program umožňuje provádět softwarový audit a správu jednoho až desítek tisíc počítačů. Instalační soubor AuditPro má přitom pouze 1,7 MB.*

AuditPro sleduje a eviduje instalaci nových produktů. Změny na jednotlivých počítačích jsou zpětně monitorovány a systém informuje zodpovědné osoby o případném zneužívání licencí software.

O společnosti Getronics

Getronics je s 22 000 zaměstnanci ve více než 30 zemích a obratem 2,6 miliardy euro v roce 2003 jedním z vedoucích světových poskytovatelů nezávislých služeb a řešení v oblasti informačních a komunikačních technologií (ICT). Společnost dnes kombinuje schopnosti původní holandské společnosti a americké Wang Global, koupené v roce 1999, se systémy a službami servisní divize Olivetti. Getronics zaujímá druhé místo v hodnocení světových poskytovatelů síťového a desktopového outsourcingu a páté místo v síťových konzultacích a integraci (zdroj: IDC červenec/srpen 20­02).

Getronics má sídlo v Amsterdamu, jeho regionální centra jsou v Bostonu a Singapuru. Akcie společnosti jsou obchodovatelné na burze Euronext Amsterdam (‚GTN‘). Podrobnější informace lze nalézt na www.getronics.com.

Getronics (Czech Republic) s.r.o. je pobočka mezinárodní společnosti Getronics, ve které pracuje více než 130 pracovníků. Getronics se při dodávkách podnikových řešení zaměřuje na poskytování širokého spektra odborných IT služeb, systémovou integraci, systémy pro správu dokumentů a řízení vztahů se zákazníky (CRM), e-Business, automatizaci front-office operací a dodávky a outsourcing technické infrastruktury informačních systémů. Podrobnější informace lze nalézt na www.getronics.cz.

Pro bližší informace kontaktujte:

Getronics (Czech Republic) s.r.o.
Věra Popovičová
Head of Sales Consultancy Services & Marketing Manager
vera.popovico­va@getronics.com

Virklis – PR Agency
Kateřina Marková
Senior Account Manager
+420 2 41 74 26 75
katerinam@vir­klis.cz

truconneXion, a.s. (TXN)
Jan Hlaváč
mediální konzultant
+420 777 076 760
jan@hlavac.biz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).