Hlavní navigace

Uživatelé GFI MAX mohou nyní monitorovat i linuxové systémy

[Tisková zpráva] Praha, 21. ledna 2010 – Společnost GFI Software, přední poskytovatel počítačové infrastruktury pro malé a středně velké společnosti (SMB), oznámila, že uživatelé řešení GFI MAX (s novým názvem GFI MAX RemoteManagement) mohou nyní monitorovat také systémy běžící na Linuxu.

Sdílet

Poskytovatelé řízených služeb, VAR distributoři a firmy poskytující IT podporu mohou nově prostřednictvím monitorování a správy linuxových systémů rozšířit nabídku svých služeb a zvýšit svůj obrat. Nabídka sledování linuxových systémů umožní těmto subjektům nahradit nynější složitější a nákladnější systémy pro monitorování využívané ke správě linuxových systémů při zachování všech přínosů, které nabízejí systémy pro konsolidovanou správu a monitoring.

„V minulém roce jsme byli svědky nárůstu popularity linuxových systémů na trhu malých a středně velkých společností (SMB) v souladu s tím, jak tato technologie postupně dozrála a byla prověřena na trhu velkých podniků. Proto dnes naši zákazníci vyžadují stejnou funkcionalitu, kontrolu, efektivitu a automatizaci, na jakou jsou zvyklí u systémů Windows, i pro jejich kritické linuxové systémy,“ řekl Dr. Alistair Forbes, technický ředitel pro řešení GFI MAX.

„Investovali jsme do vývojového programu rozšíření funkcionality GFI MAX RemoteManagement o podporu Linuxu a prvním výsledkem je série předdefinovaných SNMP testů s cílem monitorovat klíčové parametry linuxových systémů, jako jsou procesory, paměť, místo na disku a procesy. Budeme pokračovat v dalším vývoji i během první poloviny roku 2010 v oblasti plného linuxového agenta. Ten nám umožní poskytnout hlubší a komplexnější podporu linuxových systémů. Vedle toho budeme spolupracovat s našimi zákazníky na vytvoření souboru funkcionalit, které budou poté nabízeny celému trhu,“ dodal A. Forbes.

Monitorování linuxových systémů znamená pro poskytovatele řízených služeb možnost uceleného pohledu na infrastrukturu zákazníků – jak na systémy Windows, tak i na ostatní systémy (Linux/Mac). S využitím intuitivního řídícího panelu GFI MAX mohou uživatelé rozšířit monitorování o linuxové zátěžové testy, procesy, CPU, disky, paměti a další sledovaná zařízení.

Pro více informací o řešení GFI MAX navštivte prosím: http://www.gfi­.cz/it-managed-services-software/

O GFI
GFI Software je předním softwarovým vývojářem, který nabízí jednotný zdroj řešení pro bezpečnost sítě, kontrolu obsahu a messaging. Díky oceněným technologiím, agresivní cenové politice a silnému zaměření na malé a střední podniky uspokojí GFI potřeby produktivity a kontinuity podnikání vyžadované podniky v globálním měřítku. GFI má pobočky v USA, na Maltě, Hong Kongu, Austrálii, v České republice a dalších částech světa, které se starají o více než 200 000 instalací. Obchodní model GFI je postaven na nepřímém prodeji přes partnerský kanál čítající přes 10 000 partnerů. Více informací naleznete na http://www.gfi.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).