Hlavní navigace

GFI Software uvádí GFI MAX MailProtection a GFI MAX MailEdge – hostovaná řešení pro bezpečnost a kontinuitu e-mailové komunikace

[Tisková zpráva] Praha, 5. května 2010 – Společnost GFI Software, přední poskytovatel infrastruktury pro malé a středně velké podniky (SMB), dnes uvedla na trh dvě hostovaná řešení v oblasti zabezpečení e-mailu a kontinuity e-mailové komunikace. GFI MAX MailProtection je prověřené, vysoce efektivní a prakticky bezúdržbové řešení zabezpečení e-mailové komunikace v cloudu, které nabízí technologii nové generace schopnou ochránit tisíce organizací před spamem či nevyžádanou poštou a viry a které přitom zajišťuje neocenitelnou kontinuitu e-mailové komunikace.

Sdílet

GFI MAX MailEdge je hostované prvoliniové řešení filtrování a zajištění kontinuity e-mailové komunikace pro organizace, které vyžadují další, předřazenou vrstvu ochrany ještě předtím, než je e-mail doručen na jejich poštovní server a které chtějí zvýšit výkon své e-mailové infrastruktury.

GFI MAX MailProtection a GFI MAX MaiEdge tvoří část nové rodiny hostovaných IT řešení pod značkou GFI MAX a jsou výsledkem loňské akvizice společnosti Katharion, předního amerického dodavatele řešení hostované e-mailové bezpečnosti.

GFI MAX MailProtection využívá vícevrstvého přístupu k filtrování spamů prostřednictvím kombinace tradičních technik, jako jsou skenování URI a heuristická pravidla, s technologiemi nové generace typu analýza zdroje zprávy v reálném čase a uživatelské profily zpráv. GFI MAX MailProtection chrání před spamy, viry a dalšími hrozbami šířenými e-mailem ještě předtím, než jsou doručeny do sítě nebo na poštovní server organizace. Příchozí e-maily jsou přesměrovány do plně redundantní síťové a aplikační architektury, kde jsou zpracovány v reálném čase prostřednictvím jak tradičních technik pro filtrování spamů, tak moderních přístupů k analýze zpráv, včetně testů původnosti zprávy, otisku zprávy, sady heuristických pravidel, rozsáhlých URI databází, analýzy zdroje zprávy v reálném čase a přizpůsobitelných whitelistů a blacklistů.

GFI MAX MaiEdge byl vytvořen ke specifickému využití pouze v kombinaci s existujícím on-premise softwarovým či hardwarovým antispamovým a antivirovým řešením. Tento hybridní model dovoluje zákazníkům si ponechat svoji stávající infrastrukturu a přitom maximálně využít výhod filtrování e-mailu v cloudu. Tento model rovněž maximalizuje přínosy obou přístupů (on-premise a cloud) a redukuje nevýhody vyplývající z využití pouze jednoho z nich. Prostřednictvím filtrů reputace IP adresy odesílatele, řízení spojení, ochrany před Directory Harvestingem a volitelně i greylistingu je GFI MAX MaiEdge schopen bezpečně blokovat až 90 % všech spamů a e-mailových hrozeb ještě předtím, než se dostanou do sítě zákazníka.

Obě uvedené služby navíc zajišťují prostřednictvím integrovaných funkcí řazení do fronty a webmailu na vyžádání i kontinuitu podnikání. Zákazníci tak získají jistotu, že mohou číst a odpovídat na maily i v případě, že je jejich poštovní server offline.

GFI MAX MailProtection a GFI MAX MaiEdge nabízejí zákazníkům celou řadu důležitých výhod, jako je například:

  • Dramatické omezení potřeby šířky pásma a výpočetního výkonu nutného pro zpracování e-mailů,
  • Vyšší úroveň bezpečnosti v porovnání s kapacitními limity a vyššími riziky vyplývajícími z využívání on-premise řešení sestávajícím z jediného serveru,
  • Rychlé a jednoduché nastavení s minimálním úsilím a školením, bez potřeby instalace dodatečného hardwaru,
  • Snadná a nenákladná možnost re-brandingu všech částí systémů, se kterými se mohou setkat koncoví uživatelé. Partner jakékoliv velikosti může využít obě služby jako OEM řešení.

„GFI je vedoucím dodavatelem na trhu e-mailové bezpečnosti již více než 10 let, přičemž zohledňuje jedinečné potřeby SMB společností. V posledních několika letech se dynamika tohoto trhu dramaticky zvýšila s tím, jak stále více SMB podniků chce snížit náklady ale zároveň používat kvalitnější řešení. Cloud computing a Software as a Service (SaaS) dnes již nejsou jen slova, ale realita, kterou GFI bere velmi vážně,“ řekl Walter Scott, výkonný ředitel GFI. „S GFI MAX MailProtection a GFI MAX MaiEdge jsme nyní v pozici, kdy můžeme zákazníkům nabídnout volbu mezi hostovaným modelem a on-premise modelem nebo kombinací obou z nich, a to v závislosti na jejich aktuálních požadavcích na infrastrukturu. Hybridní přístup společnosti GFI řeší dilema, kterému při rozhodování o pro ně vhodném modelu čelí mnoho SMB společností. Společnosti si tak mohou zvolit právě takové řešení, které aktuálně potřebují k ochraně své sítě, poštovního serveru nebo ke správě archivu – bez ohledu na to, jestli se jedná o řešení cloudové či on-premise. Někdy mohou zákazníci vyžadovat kombinaci obojího. Tento hybridní přístup dává zákazníkům to nejlepší z obou světů: kvalitní řešení zaručující bezpečnost, spolehlivost a efektivitu vložených nákladů. Pod značkou GFI MAX se v nastávajících měsících chystáme uvést další, nová hostovaná řešení,“ dodal Walter Scott.

Pro více informací o portfoliu řešení GFI MAX, cenách a dostupných službách navštivte www.gfi.cz/max-family.

O GFI
GFI Software je předním softwarovým vývojářem, který nabízí jednotný zdroj řešení webové a emailového bezpečnosti, archivace, faxování a zabezpečení sítě pro malé a středně velké firmy (SMB) prostřednictvím rozsáhlé globální partnerské komunity. Produkty GFI jsou dostupné formou software, v rámci cloud architektury formou „software jako služba“ nebo jako hybridní řešení nabízející to nejlepší z kombinace obou těchto modelů. Díky oceněným technologiím, agresivní cenové politice a silnému zaměření na malé a střední podniky uspokojí GFI potřeby produktivity a kontinuity podnikání vyžadované podniky v globálním měřítku. GFI má pobočky v USA, na Maltě, Hong Kongu, Austrálii, v České republice a dalších částech světa, které se starají o více než 200 000 instalací. Obchodní model GFI je postaven na nepřímém prodeji přes partnerský kanál čítající přes 10 000 partnerů. Společnost je též certifikovaným partnerem Microsoft Gold Certified Partner. Více informací o firmě naleznete na http://www.gfi.cz/.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).