Hlavní navigace

Gigalink: nová služba ČD - Telematika

[Tisková zpráva] Společnosti ČD - Telematika a STAR 21 Networks přicházejí společně na trh s novou službou Gigalink, která je primárně určena větším poskytovatelům internetového připojení a kabelovým operátorům, jež požadují nadstandardní kvalitu a vysoké přenosové rychlosti. Gigalink si zákazníci budou moct pořídit od 22. září 2010.

Sdílet

Služba Gigalink využívá datového okruhu realizovaného na optické síti společnosti ČD – Telematika (ČD-T) a poslední míle prostřednictvím mikrovlnného pojítka BridgeWave, které zabezpečuje společnost Star 21. Služba bude nabízena s rychlostmi 250 Mbit/s, 500 Mbit/s a 1 Gbit/s.

„Služba má oslovit nové zákazníky, kteří by mohli odebírat vysoké kapacity,“ vysvětluje Ing. Mikuláš Labský, ředitel úseku Telekomunikační služby společnosti ČD-T. „Pokud zákazník podepíše od 22. září smlouvu na 24 měsíců, získá službu s kapacitou 500 Mbit/s za cenu 29 000 korun, což je mimořádně příznivá cena. Akce bude trvat do konce roku 2010,“ dodává Labský.

ČD – Telematika a.s.
Patří k silným a stabilním společnostem v oblasti telekomunikací, informatiky a telematiky. K poskytování špičkových služeb a produktů využívá druhou největší ICT infrastrukturu v České republice, centrální úložiště dat, serverové farmy, vývojová, servisní a další specializovaná pracoviště.

Rozsahem nabízených služeb v oblasti IT, k nimž patří např. vývoj a provoz databází, telematických aplikací či provoz rozsáhlých úložišť dat, patří ČD – Telematika mezi nejvýznamnější poskytovatele v republice. Na poli telekomunikací si zákazníci mohou vybrat z komplexního portfolia internetových, datových a hlasových služeb s vysokou spolehlivostí a garantovanou kvalitou.

STAR 21 Networks, a.s.
Poskytuje od roku 2000 velkoobchodní telekomunikační služby prostřednictvím vlastní přístupové telekomunikační sítě FWA (Fixed Wireless Access). V současné době je také distributorem mikrovlnných spojů SAF Tehnika a BridgeWave, pro které zajišťuje instalaci, servis i různé formy pronájmu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).