Hlavní navigace

Gigaset Communications díky menšímu balení šetří papír a emise CO2

[Tisková zpráva] Gigaset Communications, evropský lídr ve výrobě telefonů, díky inteligentnímu systému balení přispěl k lepší ochraně životního prostředí a zvýšil efektivitu. Optimalizací balení bezdrátových telefonů tak Gigaset Communications již brzy ušetří každý rok více než 150 tun papíru a přitom dramaticky sníží logistické a procesní náklady. Na podzim roku 2007 společnost zaujala jasnou pozici v souvislosti s ochranou životního prostředí, s komplexní ofenzívou technologie ECO DECT a certifikací systému ISO 14001.

Sdílet

Vývoj energeticky úsporných produktů, s nízkým vyzařováním, a průběžná optimalizace potřeby energií a materiálů ve výrobě a logistice jdou ruku v ruce se značkou Gigaset. Jako součást firemního programu řízení kvality, výrazně přispěli k těmto procesům zaměstnanci: v minulých letech dosáhli velkých úspěchů ve využívání energie a materiálů.  

Významného milníku se podařilo dosáhnout razantním zmenšením velikosti balení telefonů třídy A a C, které se prodávají ve velkých objemech. Zlepšené procesy pro balení více telefonů do jedné krabice a nový, tenčí design základnových stanic a dobíjecích kolíbek umožnily optimalizovat balení.

Váš prohlížeč možná nepodporuje zobrazení této zprávy.

Například základní balení (telefon a základnová stanice) se podařilo zmenšit o 24 %, u balení tří telefonů a základnové stanice činí úspora 44 % a u největších balení čtyř telefonů a základnové stanice se podařilo snížit objem balení o 51 %. V letošním roce tak Gigaset ušetřil 120 tun papíru. V dalších letech pak předpokládá úsporu 150 tun papíru ročně. 

Gigaset Communications nešetří jen papír nutný pro balení, ale snižuje i logistické a procesní  náklady. Například na jednu paletu v tuto chvíli dokáže umístit 192 namísto původních 144 balení telefonů. Při aplikování na celé produktové portfolio tato optimalizace ušetří až 31 % cest nákladních automobilů. Což v ročním vyjádření znamená úsporu 240 tun emisí CO2 – tedy tolik, kolik spotřebuje 40 000 stromů nebo 40 hektarů lesa každý den (při předpokladu spotřeby 6 kg CO2 na jeden strom za den). 

Efektivní, trvale udržitelný  provoz, je důležitým faktorem úspěchu pro Gigaset, protože zákazníci po celém světě respektu­jí vysokou kvalitu produktů  Gigaset „Made in Germany“. Zejména mimo Evropu stále roste zájem o energeticky úsporné produkty s nízkým vyzařováním, vyrobené v prostředí šetrném k životnímu prostředí. V Evropě vlastní výrobek značky Gigaset každá čtvrtá domácnost. V Německu pak vlastní telefon značky Gigaset více než polovina domácností. Hlavní výrobní areál v německém Bocholtu, který byl několikrát oceněn jako „Továrna roku“, má nyní roční výrobní kapacitu přibližně 16 milionů zařízení.  

Gigaset Communications GmbH je jedním z největších světových výrobců bezdrátových telefonů a jasný lídr evropského trhu telefonů standardu DECT. Prostřednictvím centrály v Mnichově, společnost vyvíjí, vyrábí a distrubuuje vysoce kvalitní produkty pod značkou Siemens Gigaset. Její portfolio obsahuje zařízení pro klasické pevné linky i telefonování přes internet (VoIP). Hlavní produkční areál je v německém Bocholtu, kde jsou produkty Gigaset vyráběny při dodržení nejstriktnějších standardů kvality a respektu k životnímu prostředí. Gigaset Communications je vlastněn ARQUES Industries AG (80,2 %) a Siemens AG (19,8 %). Gigaset Communications je licencovaná obchodní značka Siemens. 

Další tiskové zprávy jsou k dispozici ke stažení na http://www.gi­gaset.com/press

Více informací o Gigaset Communications najdete na http://www.gi­gaset.com