Hlavní navigace

Gigaset Communications zvýšil příjmy, tržní podíl i ziskovost

[Tisková zpráva] Gigaset Communications, evropský lídr ve výrobě telefonů, zvýšil prodeje a překonává tak svá letošní rozpočtová očekávání. Společnost očekává tržby v letošním roce 500 milionů euro a zisk před zdaněním, odpisy, úroky a amortizací (EBITDA) více než 45 milionů euro. Těchto výsledků dosáhne Gigaset Communications díky silné poptávce na klíčových trzích. V Evropě byl Gigaset schopen zvyšovat prodeje po celý rok díky uvádění nových produktů na trh a silné spolupráci s prodejními partnery. Provozní zisk vzrostl dramaticky. Na konci roku 2010 tak bude společnost bez závazků a bude začínat fiskální rok 2011 s likviditou více než 40 milionů euro.

Sdílet

Silná poptávka a obchodní strategie zaměřená striktně na telefony standardu DECT zajistila Gigasetu současné překonání obratových a příjmových cílů. Srovnatelné příjmy z prodeje telefonů v roce 2009 byly 485 milionů euro, bez okrajových a ztrátových projektů v oblastech širokopásmového připojení, WiMAX a Home Media, které byly prodány v tomto roce.  

V Evropě byl jasný tržní lídr, Gigaset, schopen znatelně zvýšit prodeje v září a říjnu, kdy prodal rekordní množství telefonů. Měsíce po letních prázdninách jsou tradičním obdobím, kdy se prodejci zásobují pro přicházející předvánoční a vánoční prodejní sezónu. Tyto dva měsíce jsou tak vyvrcholením, po kterém lze říct, že rok 2010 byl úspěšný.  

Růst prodeje je primárně způsobený  inovativním a kvalitním produktovým portfoliem, podpořený aktivitou prodejních partnerů a rostoucím vnímáním již tak velmi dobře akceptované značky Gigaset. V tomto roce Gigaset zahájil v širokém měřítku uvádění produktů v klíčovém segmentu bezdrátových telefonů, s mnoha novými modely, včetně SL400, E500, E300, C300, A400 a A600. Společnost také představila nové stolní telefony pro náročné uživatele v malých a domácích kancelářích (SOHO) – Gigaset DX800, DX600 a DL500.  

V dalším kroku se Gigaset Communications připravuje na vstup na trh profesionálních řešení v malých a středních firmách. Expanze Gigasetu na toto nové pole profesionálních řešení a další produktové inovace ve spotřebitelském segmentu budou generovat další zvýšení příjmů a ziskovosti v roce 2011. 
  

Gigaset Communications GmbH je jedním z největších světových výrobců bezdrátových telefonů a jasný lídr evropského trhu telefonů standardu DECT. Prostřednictvím centrály v Mnichově, společnost vyvíjí, vyrábí a distrubuuje vysoce kvalitní produkty pod značkou Siemens Gigaset. Její portfolio obsahuje zařízení pro klasické pevné linky i telefonování přes internet (VoIP). Hlavní produkční areál je v německém Bocholtu, kde jsou produkty Gigaset vyráběny při dodržení nejstriktnějších standardů kvality a respektu k životnímu prostředí. Gigaset Communications je vlastněn ARQUES Industries AG (80,2 %) a Siemens AG (19,8 %). Gigaset Communications je licencovaná obchodní značka Siemens. 
  

Další tiskové zprávy jsou k dispozici ke stažení na http://www.gi­gaset.com/press

Více informací o Gigaset Communications najdete na http://www.gi­gaset.com