Hlavní navigace

S novým adaptérem Gigaset HomePlug AV 200 budete mít domácí síť v mžiku

[Tisková zpráva] Společnost Siemens Home and Office Communication Devices (SHC) představuje svůj adaptér Gigaset HomePlug AV 200, který nabízí rychlý video streaming s vysokým rozlišením (HD) a standardním rozlišením (SD), domácí audio, VoIP data a síť v domácnosti či firmě bez potřeby pokládání dalších kabelů. Ultra rychlý a pohodlný adaptér Plug & Play podporuje rychlost 200 Mb/s, přičemž spotřebuje pouze 3 watty elektřiny. Certifikace CE třídy B umožňuje poskytovatelům širokopásmových služeb nabídnout uživatelům řešení domácí sítě se špičkovým výkonem.

Sdílet

Vytvoření domácí sítě nemůže být snazší: jeden adaptér se připojí k domácí bráně, ADSL nebo kabelovému modemu a umožní rozvod širokopásmového připojení. Další adaptér připojte do jakékoli elektrické zásuvky a jeho technologie HomePlug AV využije stávající kabely k vytvoření sítě v domě nebo kanceláři, přičemž se vyhne nákladné instalaci a servisu. Elektrická zásuvka se rychle promění v datový/hlaso­vý/video port, jenž v okamžiku, kdy se do sítě připojí PC, set-top box, tiskárna, fotoaparát nebo hub, obdrží širokopásmové multimediální signály. Spolehlivost a zabezpečení domácí sítě zaručuje dynamické kryptování a ochrana heslem, které jsou přednastaveny nebo obnoveny stisknutím tlačítka. Certifikace CE třídy B zajišťuje nízké rušení jinými elektrickými přístroji. Hlas a video těží z optimalizované QoS, díky které získávají vyšší přenosovou prioritu než data.

„V domovech dochází k přeměně a zákazníci nyní mohou mít stejný standard sítě doma jako v práci,“ sdělil Jochen Eickholt, výkonný ředitel SHC. „Očekávání zákazníků jsou vysoká a vyžadují jediné řešení všech potřeb domácí sítě.“

Gigaset HomePlug AV 200 je v prodeji od srpna 2008 za doporučenou maloobchodní cenu 2.290,– Kč.