Hlavní navigace

GiTy, a. s., je partnerem pro oblast telekomunikačních datových přenosů projektu Monitorovacího informačních a kamerového systému na dálnici D1 (MIS D1)

[Tisková zpráva] Záznamy kamer a informačních tabulí budou přenášeny přes satelitní technologii do satelitního dohledového centra společnosti GiTy, a. s. Nová služba pro veřejnost by měla sloužit především složkám integrovaného záchranného systému a motoristům.

Sdílet

Praha, 1. února 2006 – Dodavatelem satelitní technologie k přenosu do satelitního centra je společnost GiTy, a.s., sídlící v Brně. Národní dopravní informační centrum (NDIC) v Ostravě, které shromažďuje informace o dopravních uzavírkách a zimní sjízdnosti celé republiky, provedlo implementaci 4 kamerových systémů a 4 poloportálů s informačním panelem na dálnici D1 (Praha – Brno). V Brně je pak instalován videoserver, pomocí kterého je distribuován digitální obraz z nových kamer do jednotlivých stanic Správy silnic a údržby dálnic (SSÚD), do generálního ředitelství a do NDIC Ostrava.

První etapa projektu MIS D1 představuje kamerové systémy, instalované v lokalitách ČS Benzina (52 km, směr Praha), dvou odpočívadel směrem na Brno (105 km a 160 km) a most Vysočina (směr Praha, 144 km). Informační panely se nacházejí na 88. km u odpočívadla směrem na Brno a dále u komunikace směrem na Prahu na 124. a 180 km a směrem na Brno na 151. km.

Kamery jsou z NDIC i z SSÚD dálkově ovladatelné s nastavenou prioritizací. NDIC poskytne obraz z kamer především pro potřeby nových telematických služeb, dále pro složky integrovaného záchranného systému a pro veřejnost prostřednictvím internetového přístupu.

Monitorovací informační systém dálnice D1 (MIS D1) je součástí projektu Jednotného systému dopravních informací (JSDI). Satelitní terminály jsou využívány Správou silnic a údržbou dálnic (SSÚD), krajskou správou, Národním dopravním informačním centrem Ostrava (NDIC) a dalšími subjekty již ve více než čtyřiceti lokalitách po celé ČR.

O GiTy, a.s.
Společnost GiTy je přední českou společností, která již 15 let poskytuje služby v oblasti telekomunikací, systémové integrace a technologií budov a areálů. Své aktivity rozvíjí v České republice a prostřednictvím dceřiných společností také ve Slovenské republice a v Bulharsku. V roce 2005 se GiTy stala druhou nejobdivovanější společností v oboru Telekomunikační a poštovní služby.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).