Hlavní navigace

GiTy chrání IP telefonii proti zneužití

[Tisková zpráva] Společnost GiTy uvedla na trh nový produkt, který chrání IP telefony Cisco proti neautorizovanému použití. Vylepšení spočívá v použití čipové karty, kterou musí uživatel vložit do čtečky před použitím IP telefonu.

Sdílet

Brno, 5. února 2008 – IP telefonie se díky svým možnostem a úspoře nákladů v dnešní době stává pro řadu moderních firem realitou. A s jejím masovým rozšířením se samozřejmě množí i případy jejího zneužití. Společnost GiTy proto vyvinula a v současné době uvádí na trh nový produkt pro Cisco Unified Communications. Jedná se o zabezpečení IP telefonů proti neautorizovanému použití. Vylepšení spočívá v použití čipové karty, kterou musí uživatel vložit do čtečky před použitím IP telefonu. Po vyjmutí ze čtečky je telefon opět zablokován. Tento způsob fyzického zabezpečení je možno kombinovat s dalšími bezpečnostními prvky, jako je přihlášení uživatele k telefonu pomocí uživatelského jména a PIN (funkce “Extension Mobility”), šifrování hovorů apod.

Toto zařízení vzniklo vlastním vývojem GiTy ve spolupráci s českou pobočkou Cisco a dalšími subdodavateli. Vývoj trval po celý rok 2007 a v současné době je systém předáván do používání zákazníkovi z oblasti státní správy. Systém spolupracuje se všemi typy moderních IP telefonů Cisco ve spolupráci s posledními verzemi Cisco Unified Communications Manageru.

Systém je určen všem organizacím, které vyžadují nadstandardní zabezpečení veškeré komunikace a uvažují o nasazení systému IP telefonie, který může přinést výrazné provozní úspory a zvýšení efektivity práce díky integrovaným aplikacím. Systém má centrální administraci čipových karet, proto je pro administrátora snadné znemožnit přístup po ztrátě karty zaměstnancem. Výhodou je vývoj v ČR a tedy možnost pružně reagovat na požadavky zákazníka a vyvinout pro něj systém zabezpečení na míru.