Hlavní navigace

Globální distribuční smlouva společností Hitachi Data Systems a Ingram Micro otevře malým a středním firmám přístup ke špičkovým storage řešením s funkcemi obvyklými pro velké podniky

[Tisková zpráva] Malé a střední podniky po celém světě získají se systémy Hitachi TagmaStore Modular Storage prvotřídní škálovatelnost, výkonnost a spolehlivost

Sdílet

27. února 2006 — Hitachi Data Systems Corporation, dodavatel řešení Application Optimized Storage™ a stoprocentní dceřiná firma korporace Hitachi, Ltd. (NYSE: HIT), oznámila uzavření globální distribuční dohody s největším světovým distributorem počítačových technologií Ingram Micro, Inc. (NYSE: IM). Podle této dohody bude Ingram Micro distribuovat do široké sítě svých resellerů schopných oslovit malé a střední podniky po celém světě příští generaci modelů Hitachi TagmaStore™ Workgroup Modular Storage WMS100 a Adaptable Modular Storage AMS200, optimalizovaných pro prodej prostřednictvím obchodních kanálů.

Společnosti všech velikostí dnes čelí problémům spojeným s výrazným růstem datových objemů, se složitými aplikacemi a požadavky na dlouhodobé uchování záznamů, kombinovaným s omezenými rozpočty na IT. Malé a střední firmy v Severní Americe, Latinské Americe, Evropě a asijsko-pacifické oblasti mohou díky této nově podepsané distribuční dohodě získat výhody a funkcionalitu špičkových storage systémů za cenu přizpůsobenou jejich rozpočtům. Hitachi Data Systems a Ingram Micro budou navíc dodávat řešení, která odpovídají specifikaci Microsoft Simple SAN for Windows Server. To malým a středním firmám umožní snadno a úsporně zavést síťové storage systémy a využívat jejich výhody, aniž by se musely potýkat se složitostmi, které obvykle implementace takových systémů provázejí.

„Chceme posilovat svou přítomnost na celosvětovém trhu pro malé a střední firmy prostřednictvím řešení a partnerství přizpůsobených potřebám těchto firem,“ řekl Scott Genereux, výkonný viceprezident Hitachi Data Systems pro celosvětový prodej, obchodní kanály a podporu. „Společnost Ingram Micro se svou globální sítí prodejců VAR nám nyní pomůže rozšířit přítomnost na dalších trzích a umožní i menším podnikům využívat výhody našich řešení.“

„Společnost Hitachi Data Systems je známá jako novátorský lídr na trhu storage systémů. Věříme, že rozšíříme počet zákazníků, kterým nabídneme špičkovou funkcionalitu, díky níž je Hitachi Data Systems proslulá,“ řekl Kevin Murai, prezident a CEO Ingram Micro. „Oceňujeme nové příležitosti, které tato řešení přinášejí našim resellerům.“

„Ingram Micro získala do své distribuční sítě produkty špičkové kvality s bohatým vybavením, které jsou uzpůsobeny požadavkům trhu pro malé a střední firmy,“ uvedl Tony Asaro, analytik Enterprise Strategy Group. „Hitachi Data Systems naopak získala respektovaného a výkonného partnera, který je zaměřen na malé a střední firmy. Tito zákazníci si teď mohou snadno opatřit výkonná storage řešení s funkcemi, které v nabídce ostatních dodavatelů storage chybějí.“

„Microsoft Simple SAN zjednodušuje správu úložných systémů SAN v menších organizacích, které nezaměstnávají administrátora pro storage,“ řekl dr. Claude Lorenson, produktový manažer divize Windows Server společnosti Microsoft Corporation. „Vítáme, že Hitachi Data Systems a Ingram Micro nabízejí těmto organizacím řešení, která odpovídají specifikaci Microsoft Simple SAN for Windows Server. Tato nabídka výrazně zjednoduší zavádění takových systémů u našich zákazníků.“

Ochrana dat a spolehlivost na úrovni řešení pro velké podniky
Produktové řady TagmaStore Adaptable Modular Storage a Workgroup Modular Storage, optimalizované pro prodej prostřednictvím obchodních kanálů, mají špičkové funkce, jako logical cache partitioning virtuální storage porty se zabezpečenými doménami HSD (Host Storage Domains), které nejsou k dispozici u žádného jiného systému třídy mid-range. Tyto systémy umožňují IT oddělením optimalizovat výkonnost klíčových podnikových aplikací, jako jsou Microsoft Exchange, ERP, CRM nebo databáze, a poskytovat jim bezpečný přístup k datům.

Pro zlepšení ochrany dat je u obou produktových řad navíc k technologiím RAID-5, 1+0 a 1 k dispozici i technologie RAID-6. Umožňuje výrazně zvýšit dostupnost dat, která jsou k dispozici i v případě selhání až dvou disků najednou v jedné skupině RAID.

Kvůli zjednodušení implementace a správy sítí SAN pro malé a střední podniky získaly storage systémy AMS200 a WMS100 certifikaci programu Simple SAN for Windows Server společnosti Microsoft. Výsledkem spolupráce Hitachi Data Systems a Microsoftu je výrazné zjednodušení systémů SAN díky zvýšené interoperabilitě, zjednodušení hardwarového nastavení a lepší informovanosti zákazníků z řad malých a středních firem při rozhodování o nákupu sítí SAN.

O Ingram Micro
Ingram Micro jako podstatný článek technologického hodnotového řetězce vytváří dodavatelům a resellerům prodejní příležitosti prostřednictvím jedinečných marketingových programů, outsourcovaných logistických služeb, technické podpory, finančních služeb a agregace a distribuce produktů. Společnost je přítomná ve stovce zemí celého světa a je jediným globálním IT distributorem, který obchoduje i v Asii. Více informací na stránkách www.ingramnicro­.com.

O Hitachi Data Systems
Hitachi Data Systems využívá své globální kapacity pro výzkum a vývoj k vývoji storage řešení, postavených na špičkových technologiích s takovou výkonností, dostupností a škálovatelností, které maximalizují návratnost investic zákazníků a minimalizují jejich rizika. Firma se zaměřuje na zákaznická hlediska a poskytuje špičkový hardware, software a služby od Hitachi a svých partnerů.

Hitachi Data Systems s 2900 zaměstnanci obchoduje prostřednictvím přímých i nepřímých kanálů ve veřejném, státním i soukromém sektoru ve více než 170 státech a regionech. Mezi její zákazníky je více než 50 procent společností uvedených v žebříčku FORTUNE 100. Více informací naleznete na adrese www.hds.com.

O Hitachi, Ltd.
Hitachi, Ltd. (NYSE: HIT), se sídlem v japonském Tokiu je vedoucí globální společností v elektronice se zhruba 347 000 zaměstnanci po celém světě. Fiskální rok 2004 (ukončený 31. března 2005) přinesl konsolidované prodeje ve výši 9 027 miliard jenů (84, 4 miliardy USD). Společnost nabízí široké spektrum systémů, produktů a služeb na trzích s informačními systémy, elektronickými zařízeními, energetickými a průmyslovými systémy, spotřebním zbožím, materiály a finančními službami. Více informací o společnosti Hitachi naleznete na adrese www.hitachi.com.