Hlavní navigace

GlobalTel je na Slovensku nejrychlejší

[Tisková zpráva]

Sdílet

GlobalTel je na Slovensku nejrychlejší

Bratislava/Praha, 11. října 2001 – Telekomunikační operátor GlobalTel uvedl do provozu mezinárodní linku Bratislava – Praha o kapacitě 1 Gbps. Zákazníci na Slovensku tak nyní mohou využívat několikanásobně vyšší kapacitu, než jakou disponují dosavadní slovenští poskytovatelé Internetu. Gigabitová linka také podstatně zrychlí spojení s naším východním sousedem.

Propojení zrealizovala společnost GlobalTel Slovakia, s. r. o. založená v červenci tohoto roku jako dceřinná společnost GlobalTel a. s. V srpnu 2001 získala telekomunikační licence k poskytování veřejných telekomunikačních služeb a zřizování veřejné telekomunikační sítě na Slovensku. Společnost poskytuje kompletní portfolio hlasových, datových a multimediálních služeb s cílem uspokojit vysoké nároky zákazníků, které kladou na moderní telekomunikace.

Jednatel společnosti Slavomír Zaťko oznámil, že byla dána do provozu mezinárodní linka mezi Slovenskou republikou a Českou republikou o kapacitě 1 Gbps. Současně s touto linkou byl zprovozněn i přístup do slovenského peeringového centra SIX.

GlobalTel, a. s. tak nyní disponuje vysokorychlostní optickou páteřní sítí v délce přes 1000 km, která propojuje jednotlivé regiony České a Slovenské republiky. Pro klienty společnosti to znamená další zrychlení komunikace se světem, zákazníci na Slovensku navíc získali možnost využívat služeb zatím nejrychlejšího připojení do celosvětové sítě Internet.

Info:
Firma GlobalTel, a. s. vznikla v loňském roce sloučením tří poskytovatelů datových služeb. Jejími vlastníky jsou ze 70 % tuzemské fyzické osoby a třetinový podíl vlastní zahraniční právnická osoba. Kooperujícími partnery jsou British Telecom a vlastníci telekomunikačních sítí Czech Bone a Sloane Park Property Trust. Začátkem ledna firma získala od ČTÚ licence k poskytování veřejných telefonních služeb a zřizování veřejné telefonní sítě. V současné době disponuje vysokorychlostní multimediální páteřní sítí, která protíná republiku a pokrývá většinu krajských měst. Během tří let chce investovat zhruba 1,2 miliardy Kč do úplného pokrytí ČR.

Pro další informace volejte:

GlobalTel, a.s.
Vodičkova 41, 110 00 Praha 1 Tel.: 02/ 24 15 21 25
Fax: 02/ 24 15 21 26
Ing. David Vaverka – generální ředitel
Tel: 02/24 15 21 25
E-mail: david.vaverka@glo­baltel.cz
http://www.glo­baltel.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).