Hlavní navigace

Globe Internet vstupuje do Evropy 1. června

[Tisková zpráva]

Sdílet

Globe Internet vstupuje do Evropy 1. června

Praha, 1. června 2004 – Společnost GLOBE INTERNET se stala součástí panevropské webhostingové firmy Active ISP. Active ISP získává majoritní 60procentní podíl dosavadních vlastníků Karla Umlaufa a Jana Panocha.

GLOBE INTERNET se jako nejvýznamnější webhostingová firma v České republice stala nástupištěm evropského giganta ve stejném oboru pro celou střední a východní Evropu. Praha by se navíc měla v budoucnu stát jednou ze tří operačních centrál Active ISP v celé Evropě.

Active ISP (http://www.ac­tiveisp.com) je v evropském měřítku velká a významná webhostingová firma. Byla založena v roce 1998 a dnes má více než 280 tisíc zákazníků a obrat přes 0,75 miliardy Kč. Operační centrály v Norsku, Švédsku, Velké Británii a Holandsku spolu se zákazníky v 15 dalších evropských zemích činí z Active ISP jednoho z největších hráčů na evropském webhostingovém trhu.

Active ISP nabízí širokou škálu produktů a služeb od nejjednodušších programů až po komplexní složitá řešení na poli doménových registrací, webhostingu a e-commerce řešení.

Jako první viditelný krok spojení s velkým partnerem dojde k významnému zlevnění nadnárodních domén .COM, .NET a .ORG. Zákazníci GLOBE INTERNET mohou očekávat v následujících týdnech a měsících další zásadní zvýhodnění ve formě slev, zlepšení služeb a zavádění služeb nových.

Anders Eriksson, výkonný ředitel Active ISP, k akvizici říká:

"Active ISP drží vedoucí postavení na celoevropském trhu hostingových služeb. Abychom mohli zhodnotit očekávaný růst a konsolidaci v našem odvětví, plánujeme další významnou expanzi. Společně s GLOBE INTERNET posílíme naší celoevropskou pozici, získáme vedoucí pozici na českém trhu a vytvoříme pevnou platformu pro další růst ve střední a východní Evropě. Kromě toho GLOBE INTERNET posílí svojí odborností skupinu Active ISP v oblasti webdevelopmentu a webdesignu.

Zamýšlíme převzít veškeré konkurenční výhody GLOBE INTERNET tak, aby z nich měli prospěch naši klienti na trzích mimo Českou republiku."

Management a tým GLOBE INTERNET vítá Anders Eriksson slovy:

„Tato akvizice je dalším významným krokem pro růst skupiny Active ISP. Jsem velice potěšen, že mohu přivítat ředitele společnosti GLOBE INTERNET a jeho zkušený 80ti členný tým mezi členy Active ISP. Jsem přesvědčen, že se zkušenostmi Karla Umlaufa, ředitele firmy, která má vedoucí postavení na trhu, a naším společným úsilím, budeme schopni zvýšit hodnotu služeb, které poskytujeme našim klientům.“

Karel Umlauf, ředitel GLOBE INTERNET, dodává:

„GLOBE INTERNET je první firmou svého druhu v zemích přistupujících k EU, jež učinila tak zásadní krok k cestě za úspěchem na evropském trhu. Praha a GLOBE INTERNET se tak stala nástupním místem Active ISP pro země střední a východní Evropy a ve strategických výhledech bude i jedním ze tří operačních středisek v rámci celého kontinentu. Ocitáme se ve "vyšším patře“, máme lepší výhled, pevnější zázemí, a tudíž lepší podmínky pro poskytování kvalitnějších služeb naším zákazníkům. Osobně jsem velmi potěšen, že budeme schopni nabídnout dokonce vyšší hodnoty našim klientům ve spojení s Andersnem Erikssonem a skupinou Active ISP – týmem, který dokáže sdílet naše znalosti a nadšení pro náš obor."

Kontaktní informace:

Ing. Karel Umlauf, jednatel
GLOBE INTERNET, s.r.o.
Tel.: 235 365 000
GSM: 605 204 500
e-mail: umlauf.karel@glo­be.cz

Firma GLOBE INTERNET vznikla v roce 1997. Je předním dodavatelem komplexních internetových služeb, počínaje registrací domén a provozem serverů, přes profesionální web-design, tvorbu náročných internetových aplikací a on-line marketing, až po služby certifikační autority a platebního portálu. Za špičkovou kvalitu poskytovaných služeb získala v minulosti řadu významných ocenění.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).