Hlavní navigace

Goal4Africa

[Tisková zpráva] I v letní fotbalové pauze přinášíme divákům Galaxie sport možnost vidět v akci nejlepší světové fotbalisty. Tentokrát v rámci charitativního zápasu Goal4Africa, který se odehraje 12.7.2008 v Mnichově.

Sdílet

Praha 10. července 2008 – Mnichovská Allianz Arena přivítá zahajovací zápas charitativního projektu, jehož završením bude fotbalové mistrovství světa v Jihoafrické republice v roce 2010. Celý projekt se koná pod záštitou nadace Nelsona Mandely, které také připadnou veškeré finanční prostředky, nashromážděné během projektu, a které budou poté použity na dobročinné účely.

Unikátní projekt, jehož zahájením bude zápas, který se odehraje při příležitosti devadesátých narozenin Nelsona Mandely, má za cíl nashromáždit prostředky na podporu míru, vzdělávání a rozvoje společnosti na africkém kontinentě. Princip projektu je založen na tom, že každý vstřelený gól na profesionální, ale i amatérské úrovni může mít svého sponzora – firmu, fanoušky, hráče – kteří tak přispějí do společného fondu. Odhadovaná suma nashromážděná do MS 2010 se odhaduje na 900 mil Euro.

V rámci podpory tohoto charitativního projektu se podařilo ke spolupráci získat takové hvězdy světového fotbalu, jako jsou VAN NISTELROOY, KAKA, SHEVCHENKO, DROGBA, ETO’O, Fabio CANNAVARO, RONALDO, BUFFON, VAN PERSIE, a mnoho dalších.

Galaxie sport přispěla na tento projekt v rámci poplatku za vysílací práva, který bude převeden do zmiňovaného fondu. Přímý přenos tohoto ojedinělého zápasu vysílá Galaxie sport živě 12.7.2008 od 20.30.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).