Hlavní navigace

Sourozenci Gondíkovi a Nadace Nova navštívili Domov pro seniory v Pyšelích

[Tisková zpráva] Předčasnou nadílku uspořádala v úterý 16. listopadu 2010 Nadace Nova v Domově pro seniory ve středočeských Pyšelích. Dárky od televize Nova předali jeho obyvatelům sourozenci Adéla a Dalibor Gondíkovi. V rámci kulturního programu vystoupily dívky ze sousedního dětského domova, které v letošní soutěži Hejbejte se a zpívejte s Hankou a Novou obsadily v Superfinále třetí místo.

Sdílet

Praha 16. listopadu 2010 – Spoustu radosti přivezla v úterý 16. listopadu 2010 Nadace Nova, která letos slaví 10. výročí založení, do Domova pro seniory ve středočeských Pyšelích. Hvězdami kulturního dopoledne, které si s chutí užilo na šest desítek obyvatel krásně zrekonstruovaného klasicistního zámku, byli protagonisté populárního pořadu televize Nova Rady ptáka Loskutáka, sourozenci Adéla a Dalibor Gondíkovi. Ti také přispěli svou troškou do mlýna a pozvali babičky a dědečky na nefalšované frgále s tvarohem a hruškovými povidly, které přivezli ze severní Moravy.

Dvěma vystoupeními potěšily seniory dívky ze sousedního dětského domova, které se v letošní soutěži Hejbejte se a zpívejte s Hankou a Novou umístily na třetím místě v kategorii Aerobik junior. Předvedly nejen ukázku orientálních tanců, ale také sestavu, kterou s nimi celou poctivě odtancovala i jejich soutěžní patronka Adéla Gondíková, která v Pyšelích bydlí. „Oficiálně jsem tu dnes poprvé, ale určitě nikoli naposledy. Je tu krásné prostředí i báječná atmosféra,“ dodala. Poté její bratr Dalibor usedl ke klavíru a všichni společně si sice trochu předčasně, ale s o to větší chutí zazpívali vánoční koledy. A měli proč. Hosté totiž přivezli obyvatelům domova od Nadace Nova spoustu dárků.

Na závěr setkání uspořádali sourozenci Gondíkovi autogramiádu. „To je nejkrásnější dárek, který jsem dostala. Já totiž dnes slavím devadesátiny,“ prozradila usměvavá obyvatelka Domova pro seniory, paní Boženka. A její sousedka, o čtyři roky mladší paní Růženka, dodala: „Jsem tu nová a ještě nikoho neznám. Ale je tu moc krásně a dnešní setkání mi udělalo velikou radost. Je to báječné přivítání.“

Nadace Nova v rámci svého charitativního programu navštěvuje po celý rok dětské domovy, ústavy sociální péče a v prázdninovém období i vybrané letní tábory po celé České republice. Její vyslanci – herci a moderátoři pořadů TV Nova – rozvážejí dárky, účastní se soutěží a her, podepisují fotky a debatují se všemi navštívenými.