Hlavní navigace

Sourozenci Gondíkovi trénovali na koncert Chceme žít s vámi

[Tisková zpráva] Dalibor a Adéla Gondíkovi, moderátoři oblíbeného pořadu Rady ptáka Loskutáka, navštívili dnes v roli vyslanců Nadace Nova Domov pro osoby se zdravotním postižením v Lochovicích na Berounsku, kde si s místními zazpívali a zatančili. Na závěr všechny pozvali na velkolepý koncert Chceme žít s vámi, který se koná za týden v Praze a který budou sourozenci Gondíkovi již posedmé moderovat.

Sdílet

Praha 12. dubna 2010 – Obrovským potleskem přivítali dnes klienti Domova pro osoby se zdravotním postižením v Lochovicích na Berounsku moderátory Dalibora a Adélu Gondíkovy, kteří je jako vyslanci Nadace Nova přijeli osobně pozvat na charitativní koncert Chceme žít s vámi. Ten se uskuteční 20. dubna v pražské O2 areně a vystoupí na něm řada zpěváků české populární hudby, např. Helena Vondráčková, Michal David, Petr Kolář, Kamil Střihavka, Daniel Hůlka, Heidi Janků, Ilona Csáková, skupiny Olympic, Maxim Turbulenc a další.

A ve znamení hudby se také nesla návštěva sourozenců Gondíkových v Lochovicích. Nejprve všem rozdali trička s logem koncertu, a pak sestavili kapelu, kterou příznačně nazvali Lochoband. Části klientů přidělili hudební nástroje – bubínky, ozvučná dřívka, rumba koule a obrovský zvonec, Dalibor Gondík se chopil kytary a vzápětí se už za obrovského nadšení a nasazení všech nesla jídelnou domova jedna píseň za druhou – Dělání, Tancuj, tancuj, vykrúcaj, Jede jede mašinka, Ach synku, synku…

Poté klienti pozvali své hosty na prohlídku areálu. Ukázali jim perfektně uklizené pokoje, malou tělocvičnu, sál s výpočetní technikou, kde mohou nejen hrát různé počítačové hry, ale také surfovat po internetu, a představili jim truhlářskou a uměleckou dílnu, v nichž mj. vytvářejí krásná výtvarná díla – keramické sošky, kachle, obrázky i pletené košíky. Ty nejlepší ukázky svých prací věnovali Adéle a Daliborovi na památku.

„Máme nádherný pocit z příjemné atmosféry, která v lochovickém domově vládne, a z toho, jak zdejší zařízení dokáže poskytnout klientům podmínky normálního života. Návštěva nás nabila pozitivní energií a navnadila na koncert Chceme žít s vámi, který budeme již posedmé moderovat,“ prohlásili sourozenci Gondíkovi při autogramiádě na závěr návštěvy.