Hlavní navigace

Google Code Jam 2006

[Tisková zpráva] Google zve programátory celého světa na čtvrtou výroční soutěž v programování. Přihlášky do soutěže je možné podat do 5. září, finále proběhne 27. října 2006 v Google New York City Engineering Office .

Sdílet

Praha, 28. srpna 2006 – Společnost Google Inc. začala přijímat přihlášky na Google Code Jam, každoroční programátorskou soutěž, v níž se soutěžící pomocí svých programátorských schopností a tvůrčích nápadů musejí vypořádat s řadou problémů a překážek. Programátoři, kteří chtějí změřit své síly se světovou špičkou, se mohou registrovat na adrese www.google.com/co­dejam2006. Stovka nejlepších účastníků získá jako odměnu výlet do New York City, kde se v Google New York Engineering Office utkají v celosvětovém finále.

„Google Code Jam je neuvěřitelná příležitost pro ty nejtalentovanější a nejrychlejší počítačové experty – mohou se sejít a zasoutěžit si na mezinárodní úrovni,“ prohlásil Alan Eustace, viceprezident divize Engineering společnosti Google. „Pro Google je to čest podpořit tyto skvělé programátory a vytvořit jim podmínky k řešení těch nejsložitějších programátorských problémů. Také jim rádi ukážeme svá výzkumná a vývojová střediska,“ dodal Alan Eustace.

Letos poprvé se celosvětové finále uskuteční v New Yorku. „Pobočka společnosti Google v New Yorku se s radostí ujala role hostitele Google Code Jam 2006,“ prohlásil ředitel divize Google Engineering v New Yorku Craig Nevill-Manning. „Je to skvělá příležitost představit největším programátorským talentům z celého světa naše vývojové středisko na Manhattanu a ukázat jim, jak rozmanitou práci nabízí Google programátorům. Pokud to zvládnete tady, pak to zvládnete všude,“ zdůraznil Nevill-Manning.

Kromě výletu do New Yorku si finalisté též rozdělí finanční odměnu v celkové výši 155 000 USD.

Na Google Code Jam je možné se zaregistrovat jen do 5. září. Stejný den začíná kvalifikační kolo.

Loni se Google Code Jam zúčastnilo přes 14 500 soutěžících z 32 zemí. Hlavní cenu si odvezl Marek Cygan z Polska. Google Code Jam podporuje TopCoder, přední server pořádající online soutěže v programování a vyvíjející specializovaný software pro tyto soutěže. Více informací o Google Code Jam 2006 najdete na http://www.go­ogle.com/code­jam2006.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).