Hlavní navigace

Google otevírá originální službu Gmail

[Tisková zpráva] Gmail nabízí naprostou spolehlivost, zabezpečení, obrovský prostor pro zprávy, unikátní systém prohledávání a přístup k poště i z mobilního telefonu. To vše zdarma, bez spamu, v češtině a z kteréhokoli místa na světě. Prověřeno desítkami milionů uživatelů.

Sdílet

Společnost Google dnes oznámila zpřístupnění služby Gmail všem českým uživatelům internetu. Gmail je originální bezplatná emailová služba, kterou používají desítky milionů lidí na celém světě. Dnes se Gmail zařadil mezi další produkty, které jsou k dispozici všem českým uživatelům v češtině, jako je např. nová verze vyhledávací lišty Google Toolbar, prohledávací aplikace Google Desktop nebo nástroj pro správu fotografií Google Picasa.

Čeští uživatelé se teď mohou přihlásit na www.gmail.com a založit si zde bezplatný účet, aniž by potřebovali k tomuto účtu pozvání. Podle posledních údajů ČSÚ z října 2006 vyplývá, že emailová komunikace je jednou z nejčastějších aktivit na internetu a v posledních 3 měsících použilo elektronickou poštu 84 % uživatelů internetu. Taťána le Moigne, která vede zastoupení Google v České republice, zdůraznila, že službu Gmail využívají desítky milionů lidí po celém světě. Otevření služby české veřejnosti umožní našim uživatelům využívat všech výhod tohoto produktu v rodném jazyce.

I po otevření služby široké veřejnosti nabízí Gmail stejné výhody jako při dosavadním testovacím provozu. Uživatelé proto mají k dispozici plných 2,8 GB volného prostoru, což jim umožňuje uložit prakticky libovolné množství informací. Nedostatek volného místa je podle průzkumů jedním z nejvýznamnějších problémů, který vnímají uživatelé emailu. Většina poskytovatelů služeb jim doporučuje mazat méně významné zprávy. Google vždy zastával názor, že uživatelé by měli mít možnost uchovávat si všechny důležité zprávy, soubory i obrázky.

Díky jedinečné vyhledávací technologii Google mohou uživatelé okamžitě najít zprávu, kterou potřebují, i v plné schránce. Zprávy se zobrazují v přehledných vláknech, která je dokonce možné i pojmenovávat. Způsob, jakým Gmail poskytuje přístup k vašim e-mailům, se liší i v jiných aspektech. Gmail například e-mail automaticky seskupuje se souvisejícími odpověďmi jako konverzaci. To znamená, že zprávu vždy uvidíte ve správném kontextu. V Gmailu se také nevyskytují žádné automaticky otevírané reklamy nebo reklamní proužky, pouze relevantní textové reklamy a odkazy na související stránky. Pro komunikaci v reálném čase je uživatelům k dispozici Gmail Chat, který je integrován do okna Gmailu a jehož prostřednictvím můžete s kamarády chatovat.

„Již od spuštění služby Gmail usilujeme o její neustálé zdokonalování. Chceme nabízet spolehlivé služby stále většímu počtu uživatelů po celém světě, minimalizovat objem spamu a eliminovat možná rizika zneužití. V této snaze nám výrazně pomohli naši první uživatelé svými připomínkami a komentáři. Čeští uživatelé internetu teď budou mít snazší cestu ke zřízení účtu na Gmail a že budou moci chatovat se svými přáteli po celém světě za použití komunikačních nástrojů Google,“ dodává Taťána le Moigne.

Služba Gmail je vybavena účinnou ochranou proti spamu. Spam lze velice snadno označit tlačítkem „Oznámit spam“ – tato zpětná vazba pomáhá aktualizovat spamové filtry, které Gmail používá. Gmail rovněž umožňuje velice snadný přístup k emailu – zprávy je možné stahovat přes protokol POP3 do jakékoli emailové aplikace a lze s nimi pracovat i v offline režimu. Stejně tak je možné si nechat emaily přeposílat na jiný účet.

Jedinečnost Gmail podtrhuje i možnost plnohodnotně ovládat poštovní účet pomocí mobilního telefonu a mít tak neustále přehled o emailových zprávách i bez přístupu k počítači. Stačí na mobilním telefonu zadat adresu http://gmail.com a přihlásit se do svého účtu stejně, jako jste zvyklí na počítači.

Více informací o Gmail najdete na: http://gmail.go­ogle.com

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).