Hlavní navigace

Google otevírá vývojářský sandbox pro iGoogle

[Tisková zpráva] Google dnes spustil vývojářský sandbox, který pomáhá programátorům tvořit složitější a náročnější gadgety (miniaplikace) pro iGoogle, personalizovanou úvodní stránku Googlu, a nabídnout uživatelům nové interaktivní služby. Aby vývojáři získali ze svých gadgetů co nejvíce, spustili jsme také speciální stránky věnované právě iGooglu (code.google.com/igoogle) - jejich úkolem je provést vývojáře tvorbou a také distribucí gadgetu pro stále širší publikum iGooglu.

Sdílet

Mezi novými funkcemi pro iGoogle najdete odkazy v navigaci vlevo, volbu maximalizace okna nebo důraz na sociální funkce u gadgetů využívající API platformy OpenSocial. Je mezi nimi i seznam přátel a jejich aktuální činnosti zobrazené speciálními, neustále aktualizovanými gadgety. Všechny nové funkce jsou určené speciálně vývojářům.

Komunita vývojářů je důležitou součástí inovačního ekosystému Googlu a vždy se snažíme nabídnout jí nástroje, které by jí mohly pomoci objevovat nové tak, aby byl web pro všechny uživatele stále bohatší a zajímavější. Vytvořením výkonnějších a interaktivních gadgetů iGoogle mají vývojáři příležitost sdílet výsledky své práce s desítkami miliónů uživatelů iGoogle.