Hlavní navigace

Google pořádá soutěž pro mladé výtvarníky o nejlepší fotbalový Doodle

[Tisková zpráva] České děti mají jedinečnou šanci navrhnout originální fotbalový Doodle (sváteční logo Google).

Sdílet

Google představil zajímavou mezinárodní soutěž pro mladé výtvarníky nazvanou „Barevný svět Google – Miluji fotbal“ (v orig. Doodle 4Google – I love football). Soutěž je určena pro děti ve věku 4 až 17 let z celého světa. Úkolem je vytvořit sváteční logo Googlu na domovskou stránku vyhledávače, tzv. Doodle. Celosvětové vítězné logo se na domovské stránce Googlu objeví 11. července 2010.

Soutěž je otevřena všem dětem a dospívajícím ze zúčastněných zemí, přičemž jedinou podmínkou je věk v rozmezí 4 až 17 let. Úkolem mladých výtvarníků bude vytvořit obrázek na téma lásky k fotbalu, který se nebude vázat k žádnému konkrétnímu týmu, jemuž autor fandí. Informace k soutěži najdou na stránce www.google.cz/lo­vefootball.

Zaslaná sváteční loga Google budou hodnocena po umělecké stránce, svou nápaditostí a výstižností tématu. Soutěž má dvě úrovně: národní a mezinárodní. Z českých příspěvků vybere český tým Googlu deset nejlepších návrhů, které budou vystaveny a proběhne veřejné hlasování. Návrh s nejvíce hlasy se stane vítězem a bude po 24 hodin vystaven 14. června na domovské stránce Google www.google.cz.

Vítěz národního kola postupuje automaticky do celosvětové soutěže, v níž bude o nejlepší návrh hlasovat veřejnost z celého světa. Vítězný návrh se poté objeví na domovské stránce Google všech zúčastněných zemí a zde bude vystaven po 24 hodin 11. července 2010. Vítěz a druhý nejlepší návrh dostanou zajímavé ceny.

Vzhledem k tomu, že jde o mezinárodní soutěž, jíž se účastní i země s nižší penetrací internetu, kromě návrhů zaslaných emailem na barevnysvetgo­oglu@gmail.com, přijímá Google i návrhy zaslané poštou, protože chce soutěž zpřístupnit co největšímu počtu mladých lidí. Pro účast v soutěži mohou mladí autoři zasílat své návrhy na: Google – soutěž, P.O. Box 8, 111 21 Praha 1.

Více informací na www.google.cz/lo­vefootball

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).