Hlavní navigace

Google spouští Google Docs & Spreadsheets v češtině

[Tisková zpráva] Google dnes spustil Google Docs & Spreadsheets v českém jazyce, dokumenty a tabulky je možné vytvářet, sdílet, ukládat i spolupracovat online.

Sdílet

Google Docs & Spreadsheets je webová služba zdarma. Umožňuje pracovat na stejném dokumentu nebo tabulce až 50 lidem najednou. Pokud máte účet na Googlu, kompatibilní webový prohlížeč a internetové připojení, můžete jednoduše:

  • Vytvářet dokumenty a tabulky a pak s nimi nakládat a přistupovat k němu ze zabezpečeného prostředí;
  • Sdílet je s ostatními a určit kdo může dokument měnit a kdo ho může pouze vidět.
  • Naimportovat již hotové dokumenty širokých variant formátů a také je exportovat;
  • Jednoduše spolupracovat s ostatními na internetu a dokonce zároveň v reálném čase
  • Publikovat je na blog nebo jako stránku ve formátu HTML.

“Internetové služby dávají uživatelům možnost větší kontroly nad svými informacemi protože ke svým datům můžete přistupovat kdekoli a kdykoli. S těmito službami je také mnohem jednodušší spolupracovat – už není nutné posílat si e-maily s velikými přílohami tam a zase zpátky a zjišťovat, která verze dokumentu je opravdu finální,“ říká Taťána le Moigne, která vede české zastoupení společnosti Google. „Všechno děláte prostě zároveň – českým uživatelům to zjednodušuje život a také to zvýší jejich produktivitu, zvláště při práci na skupinových projektech.”

Produktů, které se zaměřují na zvýšení produktivity, je celá řada. Google Docs & Spreadsheets doplní již existující produkty a představit nové. Novinkou je možnost spolupracovat na dokumentech a řídit práci s nimi.

Google Docs & Spreadsheets je k dispozici zdarma. Momentálně jde o betaverzi a k jejímu používání není nutné obdržet pozvánku. Více o tomto produktu v českém jazyku najdete na www.google.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).