Hlavní navigace

Google spouští v České republice partnerský program pro Google Book Search

[Tisková zpráva] Program Google Book Search spolupracuje s více než deseti tisíci nakladateli po celém světě a společnost Google nyní tento program uvádí i v České republice. Partnerský program je zcela bezplatný a jeho cílem je umožnit českým nakladatelům dát o svých knihách víc vědět, pomoci čtenářům z České republiky i z celého světa snáze tyto knihy najít. Program pomůže i autorům, protože jejich knihy budou na mezinárodním trhu lépe vidět a snadněji si tak najdou cestu do zahraničního překladu.

Sdílet

Čeští nakladatelé se od nynějška mohou zaregistrovat, nechat si převést knihy do digitální podoby, která pak bude v omezeném rozsahu k dispozici k náhledu na internetu. Služba je bezplatná, umožňuje uživateli procházet relevantní stránky a samozřejmě nabízí spojení na webovou stránku nakladatele nebo knihkupce, kde si lze knihu pořídit.

Spuštění tohoto programu v České republice je prvním krokem k tomu, aby vyhledávání v knihách bylo dostupné uživatelům i v českém jazyce. V současné době je tento program k dispozici v angličtině, francouzštině, italštině, němčině, španělštině, holandštině, brazilské portugalštině, zjednodušené čínštině, tradiční čínštině a japonštině.

„Program Google Book Search již dnes úspěšně a úzce spolupracuje s nakladateli z celého světa – od Indie po Austrálii a od největších mezinárodních nakladatelských domů až po malé nakladatele vydávající úzce specializované publikace. Jde o první, leč velice významný krok, jak zpřístupnit službu Google Book Search českým čtenářům,“ říká Taťána le Moigne, Country Business Manager Google Česká republika. „Google Book Search pomáhá nakladatelům a autorům v prosazování jejich knih, umožňuje čtenářům nacházet ty správné knihy a zvyšovat viditelnost i prodejnost jednotlivých knih, a to nejen v zahraničí, ale i pro české uživatele Googlu.“

Bližší informace o programu Google Book Search najdete na adrese http://books.go­ogle.cz/partner. Na tomto místě se mohou nakladatelé do programu přihlásit.