Hlavní navigace

Google spouští Vyhledávání v reálném čase globálně

[Tisková zpráva] Funkce je k dispozici na všech světových doménách včetně České republiky.

Sdílet

Vyhledávání v reálném čase odteď mohou využívat i čeští uživatelé, jelikož Google tuto funkci, kterou spustil v prosinci loňského roku, rozšiřuje na všechny světové domény. Vyhledávání je založeno na více než desítce nových technologií, které Googlu umožňují monitorovat přes miliardu aktualizací denně a zpracovávat stovky milionů změn každý den.

Jak to funguje?
Okamžitě po vyhledání dotazu se uživateli nyní zobrazí:

  • Živé aktualizace z populárních mikro-blogů, jako jsou Twitter, Jaiku, FriendFeed a Identi.cah
  • Aktualizace ze sociálních sítí typu Facebook a MySpace
  • Titulky zpravodajství a blogů publikovaných před pouhými několika sekundami.

Vedle toho při kliknutí na „Nejnovější výsledky“ nebo při výběru „Nejnovější“ z menu se uživateli zobrazí celá stránka živých tweetů, blogů, novinek a dalšího internetového obsahu. Výsledky vyhledávání lze samozřejmě rovněž filtrovat tak, že se například zobrazí pouze aktualizace z mikro-blogů, jako jsou Twitter a další.

Nejnovější technologie Vyhledávání v reálném čase bude uživatelům k dispozici rovněž na iPhonu a mobilních zařízeních postavených na platformě Android.

„Vyhledávání je přirozený výchozí bod pro objevování informací a naším cílem je přinášet uživatelům nejčerstvější, nejkomplexnější a nejrelevantnější výsledky ve stále expandujícím světě internetu. Ve výsledcích vyhledávání aktuálních témat se nyní zobrazí i aktualizace ze sociálních sítí. Uživatelé se tak dozví o nejnovějším dění v blogosféře nebo si přečtou titulky ze zpravodajství jen několik málo sekund po jejich zveřejnění,“ dodává Kateřina Holcmanová, marketingová manažerka českého Googlu.

Více informací na http://google­blog.blogspot­.com/2009/12/re­levance-meets-real-time-web.html.