Hlavní navigace

Google uvádí Google Desktop 4 Beta

[Tisková zpráva] Google představuje všem českým internetovým fanouškům Google Desktop 4 Beta, jednoduchého pomocníka, se kterým můžete nejen rychle prohledávat počítač i internet, ale také mít veškeré aktuální informace na jednom místě, přímo na vaší pracovní ploše. Plně lokalizovaná česká verze Google Desktop 4 Beta je zdarma ke stažení na adrese http://desktop.google.com/cs.

Sdílet

Pomocí aplikace Google Desktop 4 Beta můžete přímo z pracovní plochy rychle prohledat své emailové zprávy, texty, tabulky, hudební soubory, fotografie, ale i dříve navštívené internetové stránky nebo záznamy z chatů. Díky tomu, že Google Desktop umožní prohledávání celého počítače přímo z plochy, budete mít potřebné informace na dosah ruky a nebudete muset ručně organizovat své dokumenty, emaily nebo záložky s oblíbenými stránkami. Vyhledávání v počítači bude stejně snadné, jako prohledávání internetu prostřednictvím Google.

Google Desktop vám ovšem nepomáhá jen při prohledávání vašeho počítače nebo internetu. Na postranním panelu umístěném na ploše můžete mít neustále na očích aktuální informace, které chcete vidět. Přejete si mít na ploše hodiny? A co takhle kalendář, indikátor signálu WiFi, televizi nebo cokoliv jiného, na co si zrovna vzpomenete? Stačí si vybrat některý z tzv. Google Gadgets. Tyto interaktivní mini aplikace mohou obsahovat prakticky cokoliv, od počasí, burzovních zpráv, přes vyhledávací nástroje, seznam úkolů, kalendář, přehled došlých emailů ve vaší schránce Gmail, až po přehrávače médií. Všechny aplikace v podobě okének můžete jednoduše umístit kamkoli na plochu nebo do postranního panelu a budete stále v obraze. Mohou mít jakýkoliv tvar a velikost – vyzkoušejte třeba kouli s předpovědí počasí a nechte si zobrazit nejaktuálnější předpověď. Nebo klasické kulaté hodiny. Aplikace Google Gadgets si můžete stáhnout nebo si dokonce vytvořit své vlastní.

Obsah a nastavení svých modulů Google Gadgets si můžete uložit online, takže k nim budete mít přístup z kteréhokoli počítače na světě s nainstalovaným programem Google Desktop. Stačí se jen v Google Desktop přihlásit ke svému účtu a můžete například okamžitě synchronizovat seznam úkolů na svém notebooku a na stolním počítači.

Google Desktop vám též doporučí nové moduly gadget podle předmětů a témat, jež vás nejvíce zajímají. Tak například pokud v Googlu nejvíce vyhledáváte informace o filmech, doporučí vám Google Desktop nějaký filmový gadget pro vaši pracovní plochu.

Aplikace má zhruba 2 MB a její stažení trvá několik sekund při širokopásmovém připojení nebo několik minut přes modem. Po instalaci se Desktop automaticky spustí a stejně tak se automaticky spustí po každém novém zapnutí počítače.

Google Desktop je aktuálně k dispozici pro Windows XP a Windows 2000 Service Pack 3 a vyšší. Vyžaduje 500 MB volného místa na pevném disku. Rovněž doporučujeme minimálně 256 MB RAM a procesor Pentium o výkonu 400 MHz nebo vyšším. V současné době je Google Desktop k dispozici ve 27 jazykových verzích: anglické (britské a americké), francouzské, italské, německé, španělské, holandské, brazilsko-portugalské, v tradiční a zjednodušené čínštině, japonštině, korejštině, ruštině, švédštině, finštině, dánštině, norštině, polštině, turečtině, maďarštině, češtině, slovinštině, řečtině, slovenštině, chorvatštině, katalánštině a v bulharštině.

Více o programu Google Desktop najdete na adrese http://desktop­.google.com/cs.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).