Hlavní navigace

Gopas spouští nový e-learningový portál

[Tisková zpráva] Praha, 30. ledna 2009 – Na snahu mnoha společností zvýšit pracovní efektivitu svých zaměstnanců nebo na nedostatek času u jednotlivců reaguje Počítačová škola Gopas, největší IT vzdělávací instituce v ČR, spuštěním e-learningového portálu. Na internetové adrese elearning.skola.cz jsou připraveny samostudijní kurzy programů Microsoft Office 2007, ECDL, Windows Vista a kurz práce s internetem, které studenty naučí pracovat s programy interaktivní formou z domova či kanceláře. „Všechny kurzy využívají hlasový výklad lektora a není třeba je instalovat. Učit se lze odkudkoliv a kdykoliv, stačí k tomu pouze počítač s CD/DVD mechanikou,“ říká Luboš Žáček, marketingový manažer Gopasu.

Sdílet

Počítačová škola Gopas nabízí kurzy MS Office, které jsou připraveny pro výuku všech aplikací, a to od začátečníků až po pokročilé. „Každý kurz obsahuje 11 – 16 lekcí, celkem se tedy jedná o 280 lekcí, přičemž každá lekce vyžaduje 20 až 30 minut studia,“ říká Luboš Žáček z Gopasu. I když si mnoho lidí myslí, že e-learningové kurzy jsou až moc neosobní, u nových kurzů Gopasu to tak úplně neplatí. Multimediální forma, kdy studenta provází celým kurzem virtuální lektor využívající komunikačního okna ve spodní části monitoru a červeného ukazovátka, je velmi živá. Výklad látky neprobíhá pouze textovou, ale především hlasovou formou.

„Interaktivita spočívá v možnosti okamžitého vyzkoušení probírané látky,“ tvrdí Žáček a vyjmenovává i další výhody tzv. samostudijních kurzů. „E-learningové kurzy přinášejí maximální míru vědomostí za minimální náklady, jsou vícejazyčné a jsou rozděleny do kategorií pro začátečníky a pokročilé. Kurzy jsou doplněny vstupními testy, cvičeními a závěrečným testem pro ověření získaných znalostí.“ Součástí poskytovaných služeb je i vyhodnocovací systém, který měří efektivitu vzdělávání, a zaměstnavatel tak má přehled o studijních pokrocích zaměstnanců. „Mnoho lidí si myslí, že když občas používá Excel nebo PowerPoint, tak je umí i ovládat, ale ve skutečnosti zvládá třeba jen desetinu funkcí, které lze využít,“ vysvětluje Luboš Žáček. Jeho slova potvrzuje i Radek Vácha, ředitel autopůjčovny RentPoint: „S počítačem pracuji denně a myslel jsem si, že ho umím i docela dobře ovládat. Když jsem jednou večer doma vyzkoušel demo verzi e-learningového kurzu, zjistil jsem, že spoustu věcí dělám zbytečně komplikovaně a jejich vytvoření mi zabírá mnoho času, který bych mohl věnovat něčemu jinému. Už samotné vyzkoušení demo verze mě motivovalo k tomu, abych se otázkou oživení počítačových znalostí dále zabýval.“

Kurzy Počítačové školy Gopas využívají technologie, která je nenáročná na přenos dat. Tím jsou předurčeny pro použití v podnikových intranetech a v podnikových řídicích systémech vzdělávání (LMS), do nichž jsou kurzy bezproblémově integrovatelné. Na intranetu lze navíc využít výhod prostředí Microsoft LRN Viewer, jenž je bezplatnou součástí dodávky kurzů Gopas. Toto prostředí nabízí uživatelům stejný komfort obsluhy jako LMS.

Gopas kurzy dělí na ty, jež jsou určeny pro firemní klientelu, a ty pro jednotlivce. V nabídce jsou čtyři základní balíčky:

  1. MS Office – obsahuje kurzy na všechny programy kancelářského balíku a je cenově zvýhodněn
  2. ECDL – kurzy připravující na získání mezinárodně uznávané licence počítačové gramotnosti
  3. MS Excel – samostatný kurz
  4. MS Word – samostatný kurz

O společnosti GOPAS
Počítačová škola GOPAS, a. s., zahájila činnost v roce 1992. Soustředila se výhradně na vzdělávání v oboru výpočetní techniky a manažerských dovedností. Důsledným dodržováním této dlouhodobé strategie se společnost vypracovala mezi nejuznávanější firmy v oboru. Díky své specializaci si vytvořila podmínky pro skutečně partnerské vztahy nejen se zákazníky z řad uživatelů, ale umožnilo jí to rovněž spolupráci s předními dodavateli výpočetní techniky a systémovými integrátory. Za rok 2008 prošlo kurzy výpočetní techniky v prostorách počítačové školy GOPAS skoro 28 000 absolventů.

Počítačová škola GOPAS je držitelem nejvyšších dosažitelných autorizací v oblasti vzdělávání firem Microsoft (Microsoft Gold Certified Partner for Learning Solutions), Oracle (OAEC), IBM (IBM Business partner) pro kurzy Lotus Notes, Sun Microsystems (Authorized Education Center), Adobe (Authorised Training Partner), Corel (Training partner), SCO (SCO AEC) a Software602 (Autorizované školicí středisko).

Počítačová škola GOPAS je také autorizovaným testovacím střediskem firem Thomson Prometric (Prometric APTC) a VUE (Virtual University Enterprises), akreditovaným testovacím střediskem pro ECDL (European Computer Driving Licence), testovacím střediskem pro získání certifikátů Microsoft Office Specialist, dále je členem CompTIA, SPIS (Sdružení pro informační společnost) a AIVD (Asociace institucí vzdělávání dospělých).

Firma GOPAS provozuje celkem tři počítačové školy, a to v Praze, Brně a Bratislavě, o celkové kapacitě 36 počítačových učeben. V současné době tvoří tuto firmu 60 zaměstnanců a zhruba 70 stálých externích konzultantů a lektorů. O kvalitách poskytovaných služeb svědčí také získaný certifikát ISO 9001 a akreditace MŠMT pro rekvalifikace.