Hlavní navigace

Gopas: večerní počítačová škola

[Tisková zpráva] Praha, 11. května 2009 – V době, kdy míra nezaměstnanosti roste a některé společnosti snižují výdaje na vzdělání svých zaměstnanců, jiné si naopak právě nyní důležitost těchto výdajů uvědomují. Nejen pro ně připravila počítačová škola Gopas unikátní večerní kurzy zaměřené na grafiku a multimédia. „Vycházíme vstříc všem zájemcům, kteří si chtějí zvýšit svoji hodnotu na trhu práce, ale nemají přes den možnost uvolnění pro absolvování standardního školení. Kromě kurzů produktů kancelářského balíku MS Office nabízíme nově i exkluzivní sadu kurzů zaměřených na grafiku a multimédia,“ říká Jan Dvořák, výkonný ředitel počítačové školy Gopas.

Sdílet

Večerní kurzy jsou otevřeny pro širokou veřejnost a probíhají v prostorách počítačové školy Gopas vždy od 17 do 20 hodin. Vzhledem k tomu, že se jedná o kratší časový úsek, než je k dispozici u standardně vedených kurzů, jsou všechny kurzy rozděleny do několika večerů. „Kurzy jsou rozděleny vždy do více bloků. Od dvou, v případě kurzu úpravy digitálních fotografií, až například po pět večerů, během nichž se účastníci kurzu seznámí se základy Adobe Illustratoru,“ vysvětluje Dvořák. Na rozdíl od grafických a multimediálních kurzů, které jsou určeny pro seznamování s programy, kurzy kancelářských programů řeší praktické využití nebo zefektivňování práce s těmito programy.

Výběr grafických a multimediálních kurzů:

  • Adobe Photoshop – základní kurz
  • Adobe Illustrator – základní kurz
  • CorelDRAW – základní kurz
  • Zoner Photo Studio – základní úpravy digitálních fotografií
  • Adobe Photoshop Lightroom – úpravy digitálních fotografií

Výběr kurzů Microsoft Office:

  • Microsoft Word 2003 – praktické využití
  • Čerstvý vítr v Microsoft Office 2007
  • Microsoft Office SharePoint Server 2007 – pro začátečníky
  • Microsoft Excel 2007 – praktické využití

O společnosti GOPAS, a. s.
Počítačová škola GOPAS, a. s., zahájila činnost v roce 1992. Soustředila se výhradně na vzdělávání v oboru výpočetní techniky a manažerských dovedností. Důsledným dodržováním této dlouhodobé strategie se společnost vypracovala mezi nejuznávanější firmy v oboru. Díky své specializaci si vytvořila podmínky pro skutečně partnerské vztahy nejen se zákazníky z řad uživatelů, ale umožnilo jí to rovněž spolupráci s předními dodavateli výpočetní techniky a systémovými integrátory. Za rok 2008 prošlo kurzy výpočetní techniky v prostorách počítačové školy GOPAS skoro 30 000 absolventů.

Počítačová škola GOPAS je držitelem nejvyšších dosažitelných autorizací v oblasti vzdělávání firem Microsoft (Microsoft Gold Certified Partner for Learning Solutions), Oracle (OAEC), IBM (IBM Business partner) pro kurzy Lotus Notes, Sun Microsystems (Authorized Education Center), Adobe (Authorised Training Partner), Corel (Training partner), SCO (SCO AEC) a Software602 (Autorizované školicí středisko).

Počítačová škola GOPAS je také autorizovaným testovacím střediskem firem Thomson Prometric (Prometric APTC) a VUE (Virtual University Enterprises), akreditovaným testovacím střediskem pro ECDL (European Computer Driving Licence), testovacím střediskem pro získání certifikátů Microsoft Office Specialist, dále je členem CompTIA, SPIS (Sdružení pro informační společnost) a AIVD (Asociace institucí vzdělávání dospělých).

Firma GOPAS provozuje celkem tři počítačové školy, a to v Praze, Brně a Bratislavě, o celkové kapacitě 36 počítačových učeben. V současné době tvoří tuto firmu 60 zaměstnanců a zhruba 70 stálých externích konzultantů a lektorů. O kvalitách poskytovaných služeb svědčí také získaný certifikát ISO 9001 a akreditace MŠMT pro rekvalifikace.