Hlavní navigace

Gopas získal exkluzivně certifikaci AATC pro školení Apple

[Tisková zpráva] Praha, 5. října 2009 – Počítače se značkou nakousnutého jablka si získávají stále více příznivců. Přitom přechod z PC na Apple není zrovna jednoduchý a vyžaduje určitou míru znalostí. „Přestože je operační systém MAC OS velmi intuitivní, zvláště ti, kteří pracovali dosud s PC a dlouhou dobu ho rutinně používali, mohou mít v prvních dnech pocit, že jim trvá práce neskutečně dlouho,“ říká Jan Dvořák z Počítačové školy Gopas, která se stala výhradním autorizovaným tréninkovým střediskem Apple pro ČR a SK a pro zájemce nabízí již nyní tři základní autorizované kurzy.

Sdílet

Zatímco celý evropský trh veškerých počítačových školení zažívá v letošním roce znatelný útlum, kurzy zaměřené na platformu Apple zaznamenávají výrazný nárůst, a to až o 20 procent. „V absolutním vyjádření se jedná o 26 tisíc lidí, kteří absolvovali školení na Apple v evropských zemích v uplynulých 12 měsících. Je tedy zřejmé, že v tomto segmentu se žádná krize nekoná, spíše naopak. Apple neustále vyvíjí nové operační systémy i zařízení, tudíž je stále co školit a certifikovat. Zajímavý je také fakt, že počet certifikovaných odborníků v Evropě stoupl za poslední rok o 25 procent“, vysvětluje Dvořák. Co se týče českého trhu, tak ten zatím bohužel plánovanou penetraci v oblasti využití platformy Apple nezaznamenává, a to ani mezi koncovými uživateli. Na vině je s největší pravděpodobností výrazně vyšší cena oproti konkurenci.

Počítačová škola Gopas chce trendu v nárůstu školení Apple rozhodně využít. „Připravujeme mimo jiné také zajímavý kurz zaměřený na vývoj aplikací pro iPhone ,“ prozrazuje budoucí plány Jan Dvořák z Gopasu. Počítačová škola se však chce podle jeho slov zaměřovat spíše na kurzy pro širší veřejnost než na vysoce specializované produkty.

Nestandardním prvkem výuky může být i to, že produkty společnosti Adobe, jež jsou v globálním poměru ze 47 procent využívány na platformě Apple, Gopas svým klientům umožňuje studovat na platformě, kterou si zvolí. V jedné učebně se pak mohou sejít studenti, z nichž se někteří školí na Apple a jiní na PC, což je populární například u kurzů Adobe Photoshop, InDesign a dalších.

Jeden z rozdílů obou platforem spočívá v tom, že při zakoupení PC si uživatel kupuje pouze hardware, tj. techniku od jedné společnosti a operační systém a další programy včetně antivirových od společností jiných. V případě Apple nikoliv. Zakoupený počítač již obsahuje programy dodané přímo jeho výrobcem. „Na první pohled jsou však počítače Apple designově zcela odlišné, a získávají si tak ty, kteří se chtějí odlišit,“ komentuje vzhled počítačů Apple marketingový manažer GOPASu, Daniel Walterstein.

Počítačová škola Gopas, která se stala autorizovaným tréninkovým centrem Apple, připravila tři základní kurzy. Ti, kteří se chtějí seznámit s operačním systémem Mac OS X, naučit se jeho základy, práci s okny či konfigurovat uživatelské účty a spravovat soubory, mohou využít jednodenního kurzu Základy Mac OS X. Tří a čtyřdenní kurzy zaměřené na podporu uživatelů operačního systému Leopard a správu či údržbu sítí využijí ti, kteří potřebují proniknout do problematiky Apple hlouběji. V brzké době plánuje vypsat kurzy na oblíbenou aplikaci Final Cut Pro či vývoj aplikací pro iPhone.

Základy Mac OS X
Jednodenní kurz je určen všem, kteří se chtějí seznámit s operačním systémem Mac OS X. Naučíme Vás základy operačního systému, práci s okny a aplikacemi, přizpůsobovat systém vlastním požadavkům, konfigurovat uživatelské účty a spravovat soubory. Kurz slouží též jako příprava pro další technické kurzy.

Mac OS X Support Essentials v10.5
Třídenní kurz zaměřený především na správu systému a řešení problémů. Získáte přehled o funkcionalitě Mac OS X a dozvíte se, jak co nejefektivněji podporovat uživatele operačního systému Leopard. Kurz je kombinací přednášek a samostatných cvičení, aby co nejvěrněji simuloval situace, které nastanou při praktickém používání systému Mac OS X.

Mac OS X Server Essentials v10.5
Na tomto čtyřdenním kurzu získáte základní dovednosti potřebné k implementaci, správě a údržbě sítí, které využívají Mac OS X Server. Naučíte se server instalovat a konfigurovat, ovládat síťové služby, jako je sdílení souborů, identifikace uživatelů a nastavení jejich práv či tisk. Dozvíte se též, jak systém spravovat, rozšiřovat či upgradovat. Kurz je kombinací přednášek a samostatných cvičení, aby co nejvěrněji simuloval situace, které nastanou při praktickém používání Mac OS X Server.

O společnosti GOPAS, a. s.
Počítačová škola GOPAS, a. s., zahájila činnost v roce 1992. Soustředila se výhradně na vzdělávání v oboru výpočetní techniky a manažerských dovedností. Důsledným dodržováním této dlouhodobé strategie se společnost vypracovala mezi nejuznávanější firmy v oboru. Díky své specializaci si vytvořila podmínky pro skutečně partnerské vztahy nejen se zákazníky z řad uživatelů, ale umožnilo jí to rovněž spolupráci s předními dodavateli výpočetní techniky a systémovými integrátory. Za rok 2008 prošlo kurzy výpočetní techniky v prostorách počítačové školy GOPAS skoro 26 000 absolventů.

Počítačová škola GOPAS je držitelem nejvyšších dosažitelných autorizací v oblasti vzdělávání firem Microsoft (Microsoft Gold Certified Partner for Learning Solutions), Oracle (OAEC), IBM (IBM Business partner) pro kurzy Lotus Notes, Sun Microsystems (Authorized Education Center), Adobe (Authorised Training Partner), Corel (Training partner), SCO (SCO AEC) a Software602 (Autorizované školicí středisko).

Počítačová škola GOPAS je také autorizovaným testovacím střediskem firem Thomson Prometric (Prometric APTC) a VUE (Virtual University Enterprises), akreditovaným testovacím střediskem pro ECDL (European Computer Driving Licence), testovacím střediskem pro získání certifikátů Microsoft Office Specialist, dále je členem CompTIA, SPIS (Sdružení pro informační společnost) a AIVD (Asociace institucí vzdělávání dospělých).

Firma GOPAS provozuje celkem tři počítačové školy, a to v Praze, Brně a Bratislavě, o celkové kapacitě 36 počítačových učeben. V současné době tvoří tuto firmu 60 zaměstnanců a zhruba 70 stálých externích konzultantů a lektorů. O kvalitách poskytovaných služeb svědčí také získaný certifikát ISO 9001 a akreditace MŠMT pro rekvalifikace.