Hlavní navigace

Nejdelší železniční tunel světa Gotthard bude dokumentován českým softwarovým systémem LIDS

[Tisková zpráva] Firma Atel Burkhalter Bahntechnik AG (ABAG) se po rozsáhlém výběrovém řízení rozhodla, že nejdelší železniční tunel světa Gotthard zdokumentuje geografický informační systém LIDS české společnosti BERIT. Pro výběr vhodného systému byla rozhodující kvalita v oblasti dokumentace elektrorozvodů a optických sítí, vysoká flexibilita datového modelu a nasazení základních standardních produktů, jakými jsou Oracle a MicroStation.

Sdílet

Pomocí systému LIDS společnost ABAG naplánuje a zdokumentuje zhruba 3 200 km elektrických kabelů, 2 600 km optických kabelů, 200 transformátorů a 2 880 elektrických a elektronických skříní. Zprovoznění 57 km dlouhého železničního tunelu mezi Zürichem a Milánem je plánováno na konec roku 2017.

Ing. Radek Levíček, nový generální ředitel společnosti BERIT, k projektu Gotthard dodává: „Samozřejmě nás těší, že se můžeme podílet na prestižním projektu tohoto rozsahu. Znamená to pro nás další upevnění pozic na švýcarském trhu, kde působíme prostřednictvím dceřiné společnosti BERIT AG. Rozhodnutí využít systém LIDS je bezpochyby důkazem naší kompetence v oblasti geografických informačních systémů.“

Tunel Gotthard spojí města Bodio v jižním švýcarském kantonu Ticino a Erstfeld ve středním kantonu Uri. Expresní vlaky projedou tunelem za 20 minut a zkrátí tak dobu potřebnou k cestě z Zürichu do Milána na polovinu.

Více o produktu LIDS
Geografický informační systém LIDS je speciálně vyvinutý pro dokumentaci a správu distribučních sítí, infrastruktury a průmyslových areálů. Nabízí širokou funkčnost pro evidenci prostorových dat, jejich údržbu, zpracování a vyhodnocování. Je určen především pro budování informačních systémů správců inženýrských sítí, průmyslových areálů, evidenci a správu nemovitého majetku, vedení technických map. Uživatelsky příjemné prostředí umožňuje intuitivní ovládání a vysokou produktivitu při práci s popisnými a prostorovými daty. LIDS tvoří základ pro různé datové modely, které mohou být jednoduše upraveny podle specifických potřeb daného oboru, země a konkrétních požadavků zákazníka.

O společnosti BERIT
BERIT, a.s. patří mezi renomované evropské dodavatele informačních technologií a návazných služeb v oblasti geografických informačních systémů, provozně-technických informačních systémů a systémů pro správu majetku. Společnost je významným hráčem na IT trhu již 17 let a zaměstnává více než 130 vysoce kvalifikovaných odborníků. Kromě České republiky působí prostřednictvím dceřiných společností a partnerské sítě také v dalších evropských zemích – především v Německu, Švýcarsku, Lichtenštejnsku, Polsku, Rakousku a na Slovensku. Svým zákazníkům nabízí kvalitní produkty a řešení založené na nejmodernějších technologiích a standardech. Od června 2007 je společnost členem nadnárodní skupiny ASSECO.