Hlavní navigace

GRAMMY AWARDS 2009 v přímém přenosu na ČT2

[Tisková zpráva] Tři a půl hodinový přímý přenos z 51. ročníku udílení nejprestižnějších hudebních cen světa ze Staples Center v Los Angeles připravilo pro diváky České televize Centrum zábavné tvorby brněnského studia. Hlavní letošní událost světového hudebního průmyslu začíná v noci z 8. na 9. února 2009 ve dvě hodiny po půlnoci na ČT2. Devadesátiminutový sestřih pak bude k vidění na stejném programu v pondělí 9. února 2009 od 23:40 hodin.

Sdílet

Jako průvodci letošní slavnostním večerem se představí herec Simon Baker (představitel hlavní role serial CBS The Mentalist, čeští diváci ho mohou znát také například z filmu Ďábel nosí Pradu), herec a hudebník Jack Black, aktuálně nositel tří nominací GRAMMY Duffy, držitel letošní nominace Josh Groban, vítěz tří ocenění GRAMMY, jazzový hudebník a letos opět nominovaný Charlie Haden, herec Samuel L. Jackson a oskarová vítězka a take aktuální nositelka nominace GRAMMY Gwyneth Paltrow.

Nejnovějšími ohlášenými přírůstky mezi hudebními účinkujícími letošního vyhlašování cen GRAMMY jsou U2, Kid Rock, Robert Plant & Alison Krauss, and Rihanna. Doplnili už dříve ohlášeného Kenny Chesneyho, Coldplay, Jennifer Hudson, Jonas Brothers, Lil Wayne, Paula McCartneyho (vystoupí se zvláštním hostem – bubeníkem Davem Grohlem z kapely Foo Fighters), Katy Perry, Radiohead, T.I. a Justina Timberlakea, Carrie Underwood, a Jay-Z, Lil Wayne, T.I. a Kanye Westa ve speciálním provedením jejich hitového singlu Swagga Like Us.

Hlavní letošní událost světového hudebního průmyslu se odehraje v noci z neděle 8. na pondělí 9. února 2009 ve STAPLES Centru v kalifornském Los Angeles a Česká televize tuto událost nabídne ve tři a půl hodinovém přímém přenosu. Ten začíná ve 02:00 hodin na programu ČT2. Devadesátiminutový sestřih pak diváci mohou sledovat ještě totéž pondělí ve 23:40 hod. opět na programu ČT2. Zárukou skvělého zážitku pro české diváky televizního přenosu budou komentátor, hudební publicista Jan Rejžek a tlumočnice Dana Hábová.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).