Hlavní navigace

GRISOFT představuje nového generálního ředitele

[Tisková zpráva] GRISOFT, dodavatel bezpečnostního software AVG, dnes oznámil změnu ve vedení společnosti. Na pozici generálního ředitele nastoupil J. R. Smith, který doposud vedl britského virtuálního mobilního operátora Dot Mobile.

Sdílet

Karel Obluk, technický ředitel GRISOFTu a jednatel společnosti, který byl v průběhu minulého roku pověřen vedením firmy se nyní opět zaměří na strategický a technický vývoj s cílem dále vylepšit nástroje pro boj s malware v rámci produktové řady AVG. „GRISOFT se v průběhu několika let stal z lokálního výrobce antiviru jedním z předních dodavatelů komplexních bezpečnostních řešení s celosvětovou působností, a dnes chrání téměř padesát milionů počítačů. Jmenování nového generálního ředitele je jedním z kroků, které posílí vedení společnosti o mezinárodní zkušenosti,” hodnotí aktuální vývoj Gabriel Eichler, předseda představenstva společnosti GRISOFT.

„Vzhledem k dynamickému růstu GRISOFTu a výborné produktové nabídce se silnou pozicí na trhu jsem mohl tuto nabídku jen stěží odmítnout,“ říká J. R. Smith, generální ředitel společnosti GRISOFT. „Karel Obluk dokázal v posledních letech zajistit 100% meziroční růst firmy, mám tedy laťku nastavenou vysoko. Přesto jsem přesvědčen, že s celým týmem dokážeme nabídnout uživatelům ještě lepší služby.“

„GRISOFT stále expanduje a rozšiřuje své pole působnosti do nových zemí i technologických oblastí,“ uvedl Karel Obluk, technický ředitel společnosti GRISOFT. „Myslím, že v následujících letech dokážeme s naším vývojovým týmem konkurenci ještě v mnohém překonat a já jsem rád, že se technickým otázkám můžu od dnešního dne věnovat naplno.“

Nový generální ředitel přichází do firmy GRISOFT ze společnosti Dot Mobile, virtuálního mobilního operátora, který ve Velké Británii operoval v rámci sítě Vodafone. Před tím J. R. Smith spoluzaložil společnost TSG, která se soustředila na výstavbu mobilních sítí s působností ve 14 zemích. Svou kariéru zahájil v USA ve společnosti T-Mobile a v Evropě začal podnikat před deseti lety.

J.R. bude GRISOFT řídit z jeho sídla v Brně, kam se i s rodinou přestěhuje z Londýna.

J. R. Smith je absolvent Washingtonské státní univerzity, bakalářský titul získal v oboru Business Administration spojeném se studiem ekonomiky a průmyslové a organizační psychologie. Ve volném čase se J. R. věnuje zejména cyklistice, procestoval na kole Itálii, Francii i Španělsko a absolvoval i některé horské etapy na trase Tour de France.