Hlavní navigace

Grisoft uvádí AVG Free pro Linux

[Tisková zpráva] Společnost Grisoft, s.r.o., výrobce známého Antivirového systému AVG, uvádí novou verzi antivirového software pro bezplatné domácí použití na systému Linux.

Sdílet

AVG Free pro Linux je prvním antivirovým produktem, který zcela zdarma nabízí domácím uživatelům antivirovou ochranu pro počítače s operačním systémem Linux při zachování parametrů komerčního software.

“Při rostoucí popularitě Linuxu je pouze otázkou času, kdy se i tento operační systém stane terčem autorů virů a škodlivých programů,” sdělil Petr Chaloupka, produktový manažer AVG pro Linux. “Grisoft si je této situace vědom, věnuje operačnímu systému Linux velkou pozornost a nabízí všem jeho uživatelům preventivní bezpečnostní opatření eliminující nebezpečí virových útoků.”

Grisoft se soustředí na rozvoj technologií v oblasti počítačové bezpečnosti; AVG Free pro Linux je jen dalším logickým krokem v tomto trendu a přirozeným pokračovatelem naší produktové řady, uvedl Chaloupka. „AVG Free pro Linux v sobě spojuje AVG Free, produkt určený pro domácí použití zdarma, a AVG pro Linux, komerční produkt určený k ochraně linuxových serverů i pracovních stanic ve firemním prostředí.“

Přestože linuxové operační systémy patří z hlediska virových útoků k nejodolnějším, odborníci se shodují na tom, že preventivní opatření v podobě antivirového programu na ochranu proti potencionálnímu nebezpečí je nutností.

AVG Free pro Linux lze použít jen na samostatném počítači a je určen výhradně pro soukromé, nekomerční použití. I přesto však zpřístupňuje řadu funkcí komerčních produktů řady AVG. Nabízí například intuitivní grafické uživatelské rozhraní, které umožňuje snadnou instalaci i použití programu. Mezi další výhody AVG Free pro Linux patří:

– pravidelné a okamžité aktualizace virové databáze a možnost jejich automatizace
 – malé aktualizační soubory bez vysokých nároků na systémové zdroje
 – kontrola na vyžádání (On-Demand Scanning) umožňuje okamžitou aktivaci přednastavených testů podle momentální potřeby
 – pokročilé detekční metody AVG (heuristická analýza, generická detekce, testování) vyvinuté pro zajištění maximální ochrany

AVG Free pro Linux si můžete zcela zdarma stáhnout na http://free.gri­soft.com.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).