Hlavní navigace

Skupina GTS Central Europe představila novou unikátní nabídku ethernetových služeb

[Tisková zpráva] První koncová Layer 2 ethernetová platforma pokrývá několik zemí v regionu

Sdílet

Praha, 22. června 2010 – GTS Central Europe (GTS), vedoucí telekomunikační operátor v regionu střední a východní Evropy, posiluje svou ethernetovou infrastrukturu. Dnes představil detaily nových služeb na této platformě i plány jejího dalšího rozvoje. Řešení postavená na nové ethernetové platformě přinášejí zákazníkům naprosto flexibilní a škálovatelné portfolio řízených Layer 2 služeb s výrazným snížením celkových nákladů na vlastnictví (TCO). Jedinečnou výhodou ethernetové sítě GTS je pokrytí celého středoevropského regionu.

„Naše ethernetová technologie nabízí výrazně efektivnější přenos dat než ekvivalentní standardní širokopásmové připojení,“ řekl Ignacio Irurita, technický ředitel skupiny GTS. „I to je jedním z důvodů, proč investujeme tento rok přes 10 milionů EUR do postupného rozšíření naší vlastní ethernetové sítě s bezkonkurenčním pokrytím v pěti zemích regionu střední a východní Evropy. Předpokládáme, že od roku 2010 poroste poptávka po ethernetových službách o více než 20 % ročně, a proto chceme být připraveni uspokojit rostoucí potřeby našich zákazníků v této oblasti.“

Nově vybudovaná ethernetová síť skupiny GTS nabídne široké portfolio ethernetových produktů v celém regionu střední a východní Evropy všem firemním zákazníkům, zejména pak těm s pobočkami ve více lokalitách, kteří tak získají efektivnější správu a řízení sítě. Portfolio telekomunikačních služeb bylo vyvinuto pro vysokorychlostní spojení lokálních počítačových sítí.

Ethernetové služby jsou ideální alternativou tradičně pronajímaných linek (SDH) a zákazníkům nabízí celou řadu výhod:

  • Rychlý přenos velkých objemů dat, hlasu i videa – ideální jak pro primární, tak sekundární připojení sítě, hlasové a video konference nebo centralizované aplikace
  • Naprostá flexibilita šířky pásma, škálovatelnost a široké možnosti kapacity
  • Jednoduché nastavení a správa
  • Minimální investiční náklady – není vyžadována změna infrastruktury
  • Garantovaná úroveň služeb, rychlé vyřízení požadavků na změnu, proaktivní dohled nad sítí a zákaznický servis k dispozici 24 hodin denně, 7 dní v týdnu

Postupně jsou na trh uváděny celkem tři služby – GTS Ethernet Line, GTS Ethernet LAN a GTS Ethernet NNI. Služby budou nabízeny v různých rychlostech až do výše 10 Gigabit Ethernet (GigE), což umožní zákazníkům zvolit rychlost na základě svých preferencí. Kromě toho také GTS zaručí výjimečnou spolehlivost sítě díky jejímu nepřetržitému monitoringu, diagnostice a centralizované správě a řízení.

Služba GTS Ethernet Line byla spuštěna 17. června tohoto roku. Je nabízena ve dvou variantách:

  • Ethernet Private Line (EPL) – plně transparentní spojení ideální pro propojení dvou lokalit.
  • Ethernet Virtual Private Line (EVPL) – nabízí navíc virtuální LAN, která může být nakonfigurována pro podporu několika EVC na jednom portu. Vhodné pro propojení více lokací při využití nativní LAN.

GTS Ethernet Line je plně řízené vysokorychlostní řešení poskytované na Layer 2 ethernetové platformě.

Pro mezinárodní velkoobchodní zákazníky vyvinula GTS ethernetovou službu Network to Network Interface. Tato varianta umožňuje přeprodej individuálních ethernetových připojení a později také LAN připojení přes centrální rozhraní. E-NNI nabízí velkoobchodním zákazníkům skupiny jedinečnou platformu, jak rychle pokrýt celý region střední a východní Evropy jedním ethernetovým rozhraním.

Ve třetím čtvrtletí pak plánuje skupina GTS spustit službu GTS Ethernet LAN, která nabídne vícebodové L2 VPN připojení.

Sjednocení a rozšíření ethernetové sítě GTS bylo zahájeno v listopadu loňského roku. Postupně vznikla zcela nová ethernetová síť založená na již existujících optických sítích pokrývajících pět evropských zemí: Českou republiku, Maďarsko, Polsko, Rumunsko a Slovensko. Během prvních tří měsíců bylo v největších evropských zemích rozmístěno 15 klíčových uzlů, které tvoří jádro sítě. Cílem je mít k dispozici více než 450 síťových uzlů do konce roku 2010, a to ve městech, kde už skupina má své vlastní optické sítě. S cílem posílit spolupráci s mezinárodními poskytovateli připojení plánuje GTS CE zavést ethernetové POP v klíčových propojovacích bodech západní Evropy, například ve Frankfurtu nebo ve Vídni.

O skupině GTS:
Skupina GTS Central Europe (GTS) je předním poskytovatelem integrovaných telekomunikačních řešení v zemích střední a východní Evropy. GTS má rozsáhlou optickou síť pokrývající region střední a východní Evropy, která zasahuje do sousedních zemí jako je Rakousko, balkánské státy, země Pobaltí, Rusko, Turecko nebo Ukrajina. V zemích střední a východní Evropy – České republice, Polsku, Maďarsku, Slovensku a Rumunsku – má skupina GTS rozsáhlou podzemní síť poskytující služby hlasové, datové, IP, MPLS a širokopásmové komunikace firemním zákazníkům, ale také dalším telekomunikačním operátorům, operátorům mobilních služeb a poskytovatelům obsahu. Celosvětový telekomunikační časopis Capacity vyhlásil skupinu GTS nejlepším velkoobchodním operátorem ve střední a východní Evropě za rok 2005, 2007 a 2009. Za rok 2009 dosáhla skupina GTS obratu 384,5 milionu EUR a provozního zisku před zdaněním, splátkou úroků, odpisy a amortizací (EBITDA) 86 milionů EUR.

Vlastníkem skupiny GTS je konsorcium finančních investorů vedené fondy Columbia Capital, M/C Venture Partners a Innova Capital. Columbia Capital a M/C Venture Partners jsou severoamerické finanční skupiny zaměřené na investice do telekomunikačního a IT sektoru. Innova Capital je jedním z vedoucích private equity fondů zaměřených na region střední Evropy. Mezi další členy konsorcia patří Bessemer Venture Partners, HarbourVest Partners a Oak Investment Partners.

Pro více informací navštivte prosím www.gtsce.com.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).