Hlavní navigace

GTS Central Europe si pro rozšíření svých ethernetových služeb vybrala Alcatel-Lucent

[Tisková zpráva] Praha, 12. května 2010 – GTS Central Europe (GTS CE) si vybrala společnost Alcatel-Lucent (Euronext: Paříž a NYSE: ALU), vedoucího představitele v oblasti pevných, mobilních a konvergovaných širokopásmových sítí, IP technologií, aplikací a služeb, aby pomohl zavést ethernetové služby firemním a telekomunikačním zákazníkům skupiny. Služby IP/MPLS, firemní přístupová řešení a profesionální služby společnosti Alcatel-Lucent umožní vytvoření vysokorychlostního datového propojení v rámci celé sítě společnosti GTS CE na území České republiky, Maďarska, Polska, Slovenska, Rumunska, Rakouska a Německa.

Sdílet

„S klesající poptávkou po původních internetových VPN službách a součsně narůstajícími počty různých širokopásmových aplikací očekává společnost IDC výraznou poptávku po ethernetových přístupových technologiích a to zvláště v regionu střední a východní Evropy, kde byla tato technologie relativně málo využívána. Společnost IDC předpovídá, že trh s ethernetovými službami vzroste v Evropě do roku 2013 na 5,6 miliardy USD, což je v porovnání s rokem 2009 nárůst o 123 %. Skupina GTS CE bude jedním z prvních operátorů, kteří nabídnou ethernetové služby napříč celým regionem střední a východní Evropy,“ řekl James Eibisch, ředitel výzkumu v oddělení EMEA Business Network Services společnosti IDC.

„Skupina GTS CE poskytne širokou nabídku pokročilých datových, internetových a hlasových služeb nejen svým firemním zákazníkům, ale i ostatním poskytovatelům – přesně podle jejich potřeb,“ prohlásil Ignacio Irurita, technický ředitel skupiny GTS CE. „Vezmeme-li v úvahu spolehlivost společnosti Alcatel-Lucent, její rozsáhlé reference týkající se zavádění nových sítí a služeb v Evropě a přičteme k tomu naši předchozí úspěšnou spolupráci, jsme si jisti, že nabídneme ty nejkvalitnější služby všem našim zákazníkům od Baltu až po Černé moře.“

„Služby sítí IP/MPLS založené na řešení společnosti Alcatel-Lucent představují ve spojení s profesionálními službami záruku stabilních datových připojení s vysokou úrovní kvality služeb,“ uvedl Luis Amago, Head of CIS, Central and Southern Europe společnosti Alcatel-Lucent. „Naše řešení dávají skupině GTS CE k dispozici nástroje, pomocí kterých lze firemním zákazníkům nabízet alternativní způsoby přístupu k pokročilým službám, a to inovativním a velice konkurenceschopným způsobem.“

Skupina GTS CE bude nabízet ethernetové služby prostřednictvím optických, rádiových a klasických měděných linek v rámci tří nových produktů: GTS Ethernet Line, nabízející propojení typu bod-bod s garantovanou šířkou přenosového pásma až do rychlosti 10 GigE, GTS Ethernet NNI, umožňující partnerům skupiny rozšířit své pokrytí pomocí rozsáhlé sítě GTS CE po celém regionu střední Evropy a GTS Ethernet LAN s vícebodovým připojením L2 VPN.

Základ mezinárodní páteřní ethernetové sítě nové generace skupiny GTS CE bude založen na široce používaných IP směrovačích od společnosti Alcatel-Lucent. Řešení zahrnuje zařízení 7750 Service Router a 7210 Service Access Switch, řízená jednotným dohledovým systémem Alcatel-Lucent 5620 Service Aware Manager. Řešení je dále doplňováno produkty pro firemní přístup 1521 Copper Line IP (CLIP) a 1531 Copper Line Access Switch (CLAS), které umožňují poskytovatelům služeb všech velikostí dodávat bohaté širokopásmové firemní služby. Společnost Alcatel-Lucent bude zároveň poskytovat veškeré profesionální služby včetně instalace, uvedení do provozu, správy projektů a konzultace.

Po uvedení do provozu budou moci firemní zákazníci skupiny GTS CE využívat výhod nových služeb na druhé vrstvě jako je například Virtual Private LAN Service (VPLS) i služeb na třetí vrstvě, mezi které patří například IP Virtual Private Networks (IP VPN).

O společnosti Alcatel-Lucent
Alcatel-Lucent (Euronext Paris a NYSE: ALU) je důvěryhodný partner poskytovatelů služeb, podniků a strategických průmyslových odvětví, jako jsou například obrana, energetika, zdravotnictví a doprava a vládních úřadů po celém světě, nabízející řešení zajišťující služby hlasové, datové a video komunikace pro koncové uživatele. Jako vedoucí představitel v oblasti pevných, mobilních a konvergovaných širokopásmových sítí, IP technologií, aplikací a služeb využívá společnost Alcatel-Lucent bezkonkurenční technické a vědecké zkušenosti Bell Labs, jednoho z nejvýznamnějších průkopníků v oblasti komunikací. Díky svému zastoupení ve více než 130 zemích a nejzkušenější globální servisní organizaci ve svém oboru je Alcatel-Lucent lokálním partnerem s globální působností. Společnost Alcatel-Lucent dosáhla v roce 2009 obratu 15,2 miliardy Euro a je zaregistrovaná ve Francii, s hlavním sídlem v Paříži. Další informace naleznete na webu společnosti Alcatel-Lucent: http://www.alcatel-lucent.com.

O skupině GTS CE:
Nadnárodní skupina GTS Central European Holding B.V. (GTS CE) je předním poskytovatelem integrovaných telekomunikačních řešení v zemích střední a východní Evropy ležících mezi Frankfurtem a Istanbulem. Díky své vlastní páteřní infrastruktuře poskytuje GTS CE služby hlasové, datové, IP, MPLS a širokopásmové komunikace zejména firemním zákazníkům, ale také dalším telekomunikačním operátorům, operátorům mobilních služeb a poskytovatelům obsahu. Primárními státy působnosti skupiny GTS CE jsou Česká republika, Polsko, Maďarsko, Slovensko a Rumunsko se síťovými propojeními a lokálními partnerstvími v sousedních zemích, jako je Ukrajina, pobaltské státy, Bulharsko, Rusko, Chorvatsko, Slovinsko, Srbsko, Moldávie a Turecko. Celosvětový telekomunikační časopis Capacity vyhlásil skupinu GTS CE nejlepším velkoobchodním operátorem ve střední a východní Evropě za rok 2005, 2007 a 2009. Skupina GTS CE má více než 1300 zaměstnanců. Za rok 2009 dosáhla obratu 384,5 milionu EUR a provozního zisku před zdaněním, splátkou úroků, odpisy a amortizací (EBITDA) 86 milionů EUR. Pro více informací navštivte prosím www.gtsce.com.

Jedna síť – jedna oblast – jedna nabídka
GTS Central Europe zanechala bezkonkurenční otisk ve střední a východní Evropě, kde nabízí svým zákazníkům a partnerům stejně bezkonkurenční dosah a dostupnost, čehož dosáhla díky rozsáhlému mezinárodnímu portfoliu. Protože jedna značka je zastoupena v celém regionu, budete využívat jednoduchost, šetřit nálady a získáte efektivitu, která není pokaždé samozřejmá, pokud používáte více dodavatelů pro vaše řešení. Pokud je střední a východní Evropa jeden z vašich regionů, měli byste používat jen jednu síť. GTS CE: Vaše jednotné řešení.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).