Hlavní navigace

Skupina GTS Central Europe rozšiřuje svou působnost, koupila rumunského operátora Datek

[Tisková zpráva] Praha, 9. června 2010 – Skupina GTS Central Europe (GTS), vedoucí telekomunikační operátor v regionu střední a východní Evropy, oznámila dokončení kontraktu o akvizici firmy Datek, který byl podepsán v prosinci loňského roku. Datek patří k významným hráčům na rumunském telekomunikačním trhu. Má silnou pozici v oblasti postykování služeb firmám a operátorům i na poli finančního a veřejného sektoru, což je v souladu s činností skupiny GTS. Firma Datek bude sloučena s aktivitami skupiny GTS v Rumunsku a na rumunském telekomunikačním trhu tak vznikne velmi silný hráč s celkovými ročními tržbami přesahujícími 25 milionů EUR. Cílem akvizice je posílení pozice skupiny GTS nejen v Rumunsku, ale v rámci celého regionu střední a východní Evropy.

Sdílet

„Skupina GTS hrála a bude hrát důležitou roli v postupné konsolidaci telekomunikačního sektoru v regionu střední a východní Evropy. Tato akvizice je pro nás dalším krokem v tomto procesu a posiluje významné postavení naší skupiny v celém regionu, což má vliv i na zvýšenou efektivitu a zlepšení služeb pro naše zákazníky,“ řekl Adam Sawicki, generální ředitel skupiny GTS. “Datek je pro nás velkým přínosem po stránce technologické i provozní – příkladem je přes 400 km dlouhá optická síť a hluboké zkušenosti v oblasti systémové integrace. Jeho převzetí naplňuje dlouhodobou strategii skupiny GTS zaměřovat se na firemní, velkoobchodní a veřejný sektor.“

Kromě standardních telekomunikačních služeb poskytuje Datek svým zákazníkům i další služby jako jsou datové přenosy, rozvoj infrastruktury nebo systémová integrace. Funguje jako hlavní regionální partner pro celou řadu nadnárodních operátorů a mezinárodních finančních institucí. Mezinárodní portfolio zákazníků operátora Datek ideálně doplňuje strategii skupiny GTS, která se zaměřuje na datové a managed služby firemních a velkoobchodních zákazníků.

„Tato akvizice je přínosem pro zákazníky společností GTS i Datek, kteří budou brzy moci využívat všech výhod sjednoceného portfolia služeb,“ řekl Leonard Lichi, generální ředitel firmy Datek a dodal: „Datek bude stávajícím zákazníkům poskytovat služby bez jakéhokoliv přerušení. Všechny uzavřené dohody a smlouvy zůstávají i nadále v platnosti.“

Akvizice společnosti Datek je dosud posledním krokem skupiny GTS v konsolidaci telekomunikačního sektoru v regionu střední a východní Evropy. Její součástí se staly v roce 2004 český operátor Aliatel a o rok později pak polský Energis, slovenští operátoři Telenor a Nextra a také čeští Contactel, Telenor a Nextra. Kromě akvizic dokončila skupina GTS v posledních letech provozní reorganizaci, v rámci které ustanovila sedm zákaznicky orientovaných obchodních jednotek a společné regionální operace. Výsledkem je zlepšení služeb poskytovaných zákazníkům a zvýšení efektivnosti, dohledu a odpovědnosti napříč skupinou.

O skupině GTS:
Skupina GTS Central Europe (GTS) je předním poskytovatelem integrovaných telekomunikačních řešení v zemích střední a východní Evropy. GTS má rozsáhlou optickou síť pokrývající region střední a východní Evropy, která zasahuje do sousedních zemí jako je Rakousko, balkánské státy, země Pobaltí, Rusko, Turecko nebo Ukrajina. V zemích střední a východní Evropy – České republice, Polsku, Maďarsku, Slovensku a Rumunsku – má skupina GTS rozsáhlou podzemní síť poskytující služby hlasové, datové, IP, MPLS a širokopásmové komunikace firemním zákazníkům, ale také dalším telekomunikačním operátorům, operátorům mobilních služeb a poskytovatelům obsahu. Celosvětový telekomunikační časopis Capacity vyhlásil skupinu GTS nejlepším velkoobchodním operátorem ve střední a východní Evropě za rok 2005, 2007 a 2009. Za rok 2009 dosáhla skupina GTS obratu 384,5 milionu EUR a provozního zisku před zdaněním, splátkou úroků, odpisy a amortizací (EBITDA) 86 milionů EUR.

Vlastníkem skupiny GTS je konsorcium finančních investorů vedené fondy Columbia Capital, M/C Venture Partners a Innova Capital. Columbia Capital a M/C Venture Partners jsou severoamerické finanční skupiny zaměřené na investice do telekomunikačního a IT sektoru. Innova Capital je jedním z vedoucích private equity fondů zaměřených na region střední Evropy. Mezi další členy konsorcia patří Bessemer Venture Partners, HarbourVest Partners a Oak Investment Partners.

Pro více informací navštivte prosím www.gtsce.com.