Hlavní navigace

GTS Central Europe posiluje akvizicí Dial Telecom své aktivity na Slovensku

[Tisková zpráva] Bratislava/Praha, 14. září 2010 – Společnost GTS Central Europe (GTS), telekomunikační operátor a poskytovatel služeb datových center v regionu střední a východní Evropy, koupila slovenského operátora Dial Telecom a.s. Jeho zákaznická báze a vlastní metropolitní optická síť v Bratislavě významně rozšíří možnosti GTS Slovakia při poskytování služeb zákazníkům po celém Slovensku.

Sdílet

Dial Telecom poskytuje na Slovensku kompletní portfolio hlasových, datových a internetových služeb. Akvizice posílí pozici skupiny GTS nejen na Slovensku, ale v rámci celého regionu střední a východní Evropy. Zákazníci a produkty společnosti Dial Telecom budou integrovány do stávajících aktivit skupiny GTS na Slovensku a vznikne tak hráč s celkovými ročními tržbami dosahujícími téměř 50 milionů EUR.

„Tato akvizice povede k další konsolidaci slovenského telekomunikačního trhu a zároveň posiluje naši pozici vedoucího operátora a významného hráče poskytujícího služby firemním zákazníkům na trhu střední a východní Evropy. Po nedávných akvizicích v Rumunsku a Maďarsku v tomto roce tak skupina GTS potvrzuje své postavení vedoucího konsolidátora v regionu,“ řekl Adam Sawicki, generální ředitel skupiny GTS.

Tato fúze přinese firemním zákazníkům skupiny GTS novou a širší nabídku služeb s vyšší kvalitou a umožní společnosti se efektivněji zaměřit na specifické požadavky zákazníků i významné rozšíření stávající metropolitní optické sítě v Bratislavě.

Společnosti GTS Slovakia, Dial Telecom a eTel Slovensko (zakoupený společností Dial Telecom v roce 2008) byly prvními telekomunikačními operátory, kteří po monopolu nabídli hlasové služby. Tyto tři firmy významně přispěly k růstu, vývoji a liberalizaci slovenského fixního telekomunikačního trhu. „Tato kombinace je významným mezníkem slovenského telekomunikačního trhu. Našim zákazníkům nabídne sjednocená firma celou řadu výhod, rozšířenou nabídku služeb, lepší odbornost zákaznického servisu a širší infrastrukturu,“ řekl Stanislav Molčan, generální ředitel GTS Slovakia.

Dial Telecom působí na slovenském trhu od roku 2000 a nabízí kompletní portfolio hlasových, datových a internetových služeb včetně housingu serverů. V roce 2008 firma koupila telekomunikačního operátora eTel Slovensko.

„Dial Telecom využije zdrojů získaných z prodeje svých slovenských aktivit k posílení své pozice na českém telekomunikačním trhu a plánuje podílet se aktivněji na jeho konsolidaci. Vidíme velký potenciál dalšího růstu v České republice, kde v současnosti disponujeme jednou z největších telekomunikačních infrastruktur,“ řekl Zdeněk Sivek, předseda představenstva Dial Telecom.

O skupině GTS:
Skupina GTS Central Europe (GTS) je předním poskytovatelem integrovaných telekomunikačních řešení v zemích střední a východní Evropy. GTS má rozsáhlou optickou síť pokrývající region střední a východní Evropy, která zasahuje do sousedních zemí jako je Rakousko, balkánské státy, země Pobaltí, Rusko, Turecko nebo Ukrajina. V zemích střední a východní Evropy – České republice, Polsku, Maďarsku, Slovensku a Rumunsku – má skupina GTS rozsáhlou podzemní síť poskytující služby hlasové, datové, IP, MPLS a širokopásmové komunikace firemním zákazníkům, ale také dalším telekomunikačním operátorům, operátorům mobilních služeb a poskytovatelům obsahu. Celosvětový telekomunikační časopis Capacity vyhlásil skupinu GTS nejlepším velkoobchodním operátorem ve střední a východní Evropě za rok 2005, 2007 a 2009. Za rok 2009 dosáhla skupina GTS obratu 384,5 milionu EUR a provozního zisku před zdaněním, splátkou úroků, odpisy a amortizací (EBITDA) 86 milionů EUR.

Vlastníkem skupiny GTS je konsorcium finančních investorů vedené fondy Columbia Capital, M/C Venture Partners a Innova Capital. Columbia Capital a M/C Venture Partners jsou severoamerické finanční skupiny zaměřené na investice do telekomunikačního a IT sektoru. Innova Capital je jedním z vedoucích private equity fondů zaměřených na region střední Evropy. Mezi další členy konsorcia patří Bessemer Venture Partners, HarbourVest Partners a Oak Investment Partners.

Pro více informací navštivte prosím www.gtsce.com.

O společnosti Dial Telecom a.s. (Slovensko)
Akciová společnost Dial Telecom (Slovensko) je poskytovatelem kompletního portfolia hlasových, datových a internetových služeb na vlastní jednotné optické síti s garantovanou dostupností po celé Slovenské republice. Centrální dohledové centrum Dial Telecom je umístěno v Praze. Dohled sítě a zákaznická podpora je v provozu nepřetržitě 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Pro více informací o společnosti navštivte www.dialtelecom.sk.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).