Hlavní navigace

Telekomunikační skupina GTS Central European Holding mění svého majitele

[Tisková zpráva] Praha, 27. prosince 2007 – Telekomunikační skupina GTS Central European Holding (GTS CE), jejíž součástí je i český celonárodní telekomunikační operátor GTS Novera, získala nového majitele. Dosavadní vlastník, finanční holding GML Limited, podepsal v uplynulých dnech smlouvu o prodeji 100% podílu konsorciu finančních investorů vedeném fondy Columbia Capital, M/C Venture Partners a Innova Capital. Očekává se, že celá transakce bude dokončena v prvním čtvrtletí roku 2008.

Sdílet

Tento krok nadále posílí vedoucí postavení skupiny GTS CE na středoevropském telekomunikačním trhu. Součástí skupiny jsou telekomunikační operátoři v České republice, Polsku, Maďarsku, Rumunsku a na Slovensku. GTS CE se zaměřuje zejména na firemní segment a své služby nabízí i v dalších státech regionu střední a východní Evropy – na Ukrajině, v Litvě, Slovinsku, Bulharsku, Chorvatsku a Srbsku. Skupina GTS CE očekává za rok 2007 konsolidované tržby ve výši přibližně 393 milionů EUR a provozní zisk před zdaněním, splátkou úroků, odpisy a amortizací (EBITDA) v přibližné výši 69 milionů EUR. Celosvětový telekomunikační časopis Capacity vyhlásil skupinu GTS CE nejlepším velkoobchodním operátorem ve střední a východní Evropě za rok 2007.

Novým vlastníkem je GTS CE je konsorcium finančních investorů vedené fondy Columbia Capital, M/C Venture Partners a Innova Capital. Columbia Capital a M/C Venture Partners jsou severoamerické finanční skupiny zaměřené na investice do telekomunikačního a IT sektoru. Innova Capital je jedním z vedoucích private equity fondů zaměřených na region střední Evropy. Mezi další členy konsorcia patří například Bessemer Venture Partners.

„Jsme potěšeni, že máme příležitost pracovat s mezinárodními investory s tak dobrou pověstí. Věříme, že naše skupina GTS CE bude těžit ze zkušeností a schopností nových vlastníků na poli telekomunikací a bude tak nadále posilovat svou pozici vedoucího dodavatele telekomunikačních řešení ve střední a východní Evropě,“ řekl Tamás Polgár, generální ředitel společnosti GTS Central Europe.

„GTS CE je z našeho pohledu velmi atraktivní operátor díky své husté telekomunikační síti, která je v regionu střední a východní Evropy ojedinělá a má velmi dobrou perspektivu dalšího růstu. Tato akvizice je důležitou investicí pro všechny vedoucí členy konsorcia a těšíme se na její další rozvoj,“ řekl Krzysztof Krawczyk, partner společnosti Innova Capital.

„Prodej skupiny GTS CE potvrdil její úspěch v regionu střední Evropy. Společnost GTS Novera, která je její součástí, je lídrem na českém trhu telekomunikačních služeb pro firemní sektor. Jsem přesvědčen, že nový vlastník bude pro nás přínosem a umožní nám i nadále rozvíjet naší infrastrukturu i nabídku služeb,“ komentoval dohodu Milan Rusnák, generální ředitel společnosti GTS Novera.

Výhradním finančním poradcem při prodeji byla na straně kupujícího společnost ABN AMRO Corporate Finance Ltd. a na straně prodávajícího KBC Securities. Právním poradcem konsorcia byla společnost Squire Sanders & Dempsey LLP a společnost Clifford Chance vystupovala jako právní poradce holdingu GML.