Hlavní navigace

GTS Czech zůstává součástí mateřské GTS Inc.

[Tisková zpráva]

Sdílet

GTS Czech zůstává součástí mateřské GTS Inc.

Úspěšná divize GTS Central Europe již není na prodej

Praha, 19. června 2001 – Společnost GTS, největší alternativní telekomunikační operátor poskytující široké portfolio hlasových, datových a internetových služeb v České republice, oznámila, že na základě rozhodnutí GTS Inc. byl zastaven prodej její divize Central Europe, jejíž součástí je i GTS Czech a.s.

„Vynikající hospodářské výsledky GTS Czech a úspěšný růst v rámci celé skupiny GTS Central Europe byly hlavním důvodem k zastavení prodeje celé divize. Co se týče finančních ukazatelů, jsme v současnosti největším alternativním telekomunikačním operátorem v ČR a zároveň nejúspěšnější částí skupiny GTS Central Europe,“ komentuje rozhodnutí generální ředitel GTS, Milan Rusnák, a dodává: "Podařilo se nám vybudovat silné postavení na jednom z nejrychleji rostoucích trhů, přičemž tempo růstu by se mělo v budoucnu ještě zvyšovat. GTS Czech si vedla dobře i přes nejistou situaci spojenou s prodejem divizí a toto rozhodnutí jednoznačně ukončuje období nejistoty.

Původní jednání o prodeji divize GTS Central Europe byla zahájena loni v listopadu s cílem vytvořit jednodušší strukturu, která umožní zaměření aktivit a zdrojů výhradně na poskytování širokopásmových služeb s cílem udržet a zvyšovat dominantní podíl na tomto trhu v zemích západní Evropy.

Plán restrukturalizace počítal se zjednodušením struktury GTS a rozdělením společnosti do čtyř samostatných skupin: GTS Europe (širokopásmové služby v zemích západní Evropy), Business Services (hlasové služby v západní Evropě), Central Europe (Česká republika, Slovenská republika, Polsko, Maďarsko a Rumunsko) a Golden Telecom (bývalé státy SNS) a se zaměřením na síť Ebone, která je jádrem širokopásmových služeb GTS.

V první polovině letošního roku se mateřské GTS Inc. v rámci restrukturalizace podařilo významně zlepšit svou finanční situaci. Došlo k prodeji podílu GTS ve Flag 1 a prodeji divize Golden Telecom, k dohodě s věřiteli Esprit Telecom o snížení dluhu a k dodatečnému navýšení kreditního rámce u věřitelských ban­k.

O odkoupení divize Central Europe byl velký zájem a mnoho potenciálních kupujících se domnívalo, že v důsledku probíhající restrukturalizace a všeobecné recese panující na současném telekomunikačním trhu se bude divize prodávat pod tržní cenou. Rozhodnutí o zastavení prodeje jasně svědčí o tom, že skutečnost je jiná.

O společnosti GTS

GTS je dnes největším alternativním telekomunikačním operátorem v České republice poskytujícím komplexní, cenově zvýhodněnou nabídku hlasových, datových, internetových, operátorských a integrovaných služeb na nejvyšší úrovni.

Cílem společnosti GTS je nabízet zákazníkům jedinečnou kombinaci kvalitních telekomunikačních služeb a tím si udržet pozici největšího alternativního telekomunikačního operátora. Také proto GTS neustále rozšiřuje svoji síť a pokrytí jednotlivých měst na našem území, stejně jako se aktivně věnuje tvorbě nových produktů a cenově zvýhodněných balíčků služeb šitých na míru.

Společnost GTS v současnosti provozuje špičková datová centra v Praze, Brně a Ostravě. V červnu v Praze otevřela GTS nové datové centrum GTS Telehouse nabízející zákazníkům špičkový datový servis na ploše více než 2000 m2. V další fázi připravuje společnost otevření nového datového centra v Plzni.

Tržby společnosti GTS za rok 2000 dosáhly 1,270 mld.Kč, což představuje takřka dvojnásobný nárůst ve srovnání s rokem 1999. Pro rok 2001 plánuje společnost tržby ve výši 2 mld. korun.

Více informací naleznete na www.gtsgroup.cz.

Pro další informace kontaktujte prosím:

David Duroň
GTS, marketingový ředitel
Tel.: 96 157 376
David.duron@gtsgrou­p.cz

Ondřej Hampl
Mmd
Tel.: 2425 1555
hampl@mmd.cz